Український флаг.Англійський флаг.
Головна сторінка сайту МНАУ.Карта сайту МНАУ.Пошук по сайту МНАУ.Написати листа адміністраторам сайту МНАУ.
Миколаївський національний аграрний університет.

минусСТУДЕНТСЬКЕ TV

минусГОЛОС СТУДЕНТА

минусЩОТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ

Щотижневий дайджест МНАУ


Дайджест МНАУ №257

минусГазета "Агросвіт"

Газета Миколаївського національного аграрного університету "Агросвіт"

минусКОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

минусОПИТУВАННЯ

минусПОШТА УНІВЕРСИТЕТУ

Посилання для входу у свою поштову скриньку:
mail.mnau.edu.ua


Адреса університету:

54020, м. Миколаїв,
вул. Георгія Гонгадзе, 9
(Паризької комуни)

Тел.: +38 0 (512) 34-10-82
Факс: +38 0 (512) 34-31-46
rector@mnau.edu.ua

Приймальна комісія
Тел: +380(512)-34-60-62
Моб. тел: +380(96)-861-13-71
pk@mnau.edu.ua

Структура університету → ФакультетиОбліково-фінансовий

3D

До уваги вступників! Детальніше...
Накази на зарахування за державним замовленням Детальніше...
День відкритих дверей Миколаївського НАУ Детальніше...
Проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою Детальніше...
Оголошено І етап конкурсного відбору проектів наукових робіт молодих вчених Детальніше...

Кафедра економічної теорії і суспільних наук

МНАУ. Ханстантинов Віталій ОлександровичЗавідувач кафедри – доктор політичних наук, професор Ханстантинов Віталій Олександрович

телефон +38 0 (512) 58-05-94
E-mail: khanstantinov@mnau.edu.ua

Новини кафедри

МНАУ. Логотип кафедри економічної теорії і суспільних наук.Історія кафедри
Кафедру було створено після заснування Миколаївського державного сільськогосподарського інституту. До 2003 року її очолював доктор економічних наук, професор Микола Юхимович Куліш, відомий учений-економіст, заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої школи, талановитий організатор і керівник, засновник та перший ректор Миколаївської державної аграрної академії.

3 березня 2003 року у зв'язку зі структурними змінами кафедру було реорганізовано і перейменовано на кафедру економічної теорії і суспільних наук. Очолив кафедру доктор політичних наук, професор Віталій Олександрович Ханстантинов. 3 вересня 2008 року завідувачем кафедри було призначено кандидата економічних наук, доцента Тетяну Іванівну Костюченко, а з січня 2010 року кафедру знов очолює доктор політичних наук, професор Віталій Олександрович Ханстантинов.

МНАУ. Доцент Біліченко О.С. проводить консультацію зі студентами
Доцент Біліченко О.С. проводить консультацію зі студентами.

Персональний склад кафедри:
Ханстантинов Віталій Олександрович – доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри
Біліченко Олександр Степанович – кандидат економічних наук, доцент
Золотих Ірина Борисівна – кандидат економічних наук, доцент
Пилипенко Тетяна Василівна – кандидат економічних наук, старший викладач
Лесік Ірина Миколаївна – кандидат економічних наук, доцент
Шарін Олександр В'ячеславович – асистент
Жарова Тетяна Анатоліївна – завідувач кабінету
Димитров Михайло Федорович – кандидат філософських наук – доцент
Довгаль Олена Валеріївна – кандидат економічних наук, доцент
Мірошкіна Наталія Валеріївна – кандидат філософських наук

schedule-etsn.doc – графік проведення консультацій викладачами кафедри економічної теорії і суспільних наук на 2 сем.2016-2017 н.р.

Перелік дисциплін:
Історія економіки та економічної думки
Логіка
Логіка, етика, естетика
Макроекономіка
Мікроекономіка
Основи економічної теорії
Політична економія
Політологія
Соціологія
Сталий розвиток суспільства
Філософія
Філософія і релігієзнавство
Філософія науки
Філософські проблеми біології
Глобальна економіка
Політичні інститути та процеси

Наукова робота
Наукова робота викладачами здійснюється за напрямами дисциплін, які викладаються на кафедрі, і які зосереджуються на актуальних проблемах розвитку агропромислового комплексу в Україні, вирішенні злободенних питань, що постають перед українським суспільством на етапі його модернізації. Наукові розвідки проводяться як за ініціативними темами, так і у відповідності до планів науково-дослідної роботи університету.

Упродовж 2013-2016 років викладачами кафедри підготовлено – 46 наукових праць, у тому числі - 28 статей у фахових виданнях. Доценти Золотих І.Б., Біліченко О.С., Довгаль О.В. опублікували у співавторстві наукові монографії.

За цей же час науково-педагогічні працівники кафедри представили свої напрацювання у виступах та збірниках матеріалів 17 міжнародних наукових конференцій (в тому числі, що проходили у Польщі, Чехії, Молдові), 8 державних, 3 регіональних.

До наукової роботи залучаються студенти через мережу наукових гуртків, що допомагає їм краще оволодівати основами економічної теорії, історією економіки та економічної думки, політологією, соціологією, філософією. Результати своїх напрацювань студенти повідомляють на наукових конференціях, оприлюднюють в статтях у Науковому студентському віснику.

План роботи наукових гуртків на 2017 рік

Викладачі беруть активну участь у проведенні Днів науки в університеті і долучають до науково-дослідної діяльності здобувачів вищої освіти. У 2013-2014 н.р. студент Ботнар Іван зайняв ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з політології. У 2014-2015 н.р. на ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт було відмічено грамотами роботи студента Черевчука Еріка з економічної теорії і студента Булименка Миколи з політології

Щорічно на базі кафедри проводяться науково-теоретичні семінари та круглі столи із запрошенням колег-викладачів Миколаївських ВНЗ. Так, у 2015 році заплановано і проведено такі заходи: науково-методичний семінар, присвячений міжнародному Дню толерантності „Толерантність як ключова цінність мистецтва жити у мирі”, круглий стіл «Видатні вчені-економісти ХХ століття та їх наукові дослідження», круглий стіл «Актуальні проблеми підготовки сучасного фахівця в умовах реалізації стратегії сталого розвитку суспільства»

plan2017.doc – План проведення науково-технічних заходів 2017р.

МНАУ. Асистент Шарін О.В. з учасниками студентської наукової конференції.
Асистент Шарін О.В. з учасниками студентської наукової конференції.

Навчально-методична робота
Співробітниками кафедри підготовлено понад 100 методичних рекомендацій, в тому числі, опорні конспекти лекцій з таких дисциплін: філософія, філософія науки, філософські проблеми біології, соціологія, політологія, історія політичних і правових вчень, економічна теорія, макроекономіка, мікроекономіка історія економіки та економічної думки. З основ економічної теорії, макроекономіки, філософії, логіки були підготовлені словники основних понять та термінів.
З усіх дисциплін, що викладаються на кафедрі підготовлені та регулярно оновлюються рекомендації до виконання контрольних робіт для студентів заочного навчання. Розроблені тестові завдання з соціології, філософії, філософії науки, історії економіки та економічної думки, економічної теорії, мікроекономіки, макроекономіки. Кожного року викладачами кафедри готуються та оновлюються методичні поради для організації самостійного опрацювання окремих тем відповідно до сучасних вимог, що забезпечують оптимальне застосування новітніх педагогічних технологій.
Навчально-методична робота спрямовується на вдосконалення освітнього процесу і створення оптимальних умов для оволодіння здобувачами вищої освіти передбачених навчальними програмами з дисциплін, що вивчаються, знань та формування практичних вмінь
Упродовж останніх років видано викладачами кафедри 4 навчальні посібники, 17 методичних рекомендацій з 9 дисциплін.

plan_vud_2017.doc – План видання методичної літератури на 2017р.

temat_kyrs.doc – Тематика курсових робіт.

perelik-litera.doc – Перелік видань навчальної літератури, підготовлених викладачами кафедри економічної теорії і суспільних наук.

perelik-monografii.pdf – Перелік монографій, виданих науково-педагогічними працівниками кафедри економічної теорії і суспільних наук.

Кафедрою підготовлено методичні рекомендації з підготовки до кандидатського іспиту для аспірантів і здобувачів з Філософії – filosofiya-pidgotovka-do-kand-ispitu.pdf.

План роботи наукових гуртків на 2017 plan_roboty_gurtkiv

МНАУ. До круглого столу з нагоди 10-річчя кафедри завітали гості з інших ВНЗ Миколаєва у супроводі декана обліково-фінансового факультету О.М. Вишневської. МНАУ. До круглого столу з нагоди 10-річчя кафедри завітали гості з інших ВНЗ Миколаєва у супроводі декана обліково-фінансового факультету О.М. Вишневської.
До круглого столу з нагоди 10-річчя кафедри завітали гості з інших ВНЗ Миколаєва у супроводі декана обліково-фінансового факультету О.М. Вишневської.

Міжнародна діяльність

Викладачі кафедри регулярно беруть участь у міжнародних наукових конференціях, публікують в іноземних виданнях наукові статті та тези доповідей.

Упродовж 2013-2016 років викладачі кафедри Ханстантинов В.О., Зінченко А.І., Золотих І.Б., Димитров М.Ф., Довгаль О.В. та інші співпрацювали з рядом зарубіжних наукових установ і видань, результатом чого стали публікація у збірниках матеріалів конференцій та в іноземних наукових журналах.

Кафедра у безпосередній взаємодії і в контексті реалізації в Миколаївській області програми ПРООН забезпечує викладання дисципліни „Сталий розвиток суспільства” для магістрантів університету.

Перейти на початок сторінки

лінія

минусОтримуй більше!

минусРозклад

минусМНАУ & MOODLE

МНАУ & MOODLE

минусТехнолого-економічний коледж

Технолого-економічний коледж

минусМіжнародні проекти

Міжнародні проекти

минусНавчання за кордоном

Навчання за кордоном

минусНаукові видання МНАУ

Вісник аграрної науки Причорномор'яСтудентський науковий вісник МНАУ
Студентський науковий вісник МНАУ

минусНАУКОВІ ПРОПОЗИЦІЇ


Ґрунтово-агрохімічна лабораторія

минусЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ


Оголошено І етап конкурсного відбору проектів наукових робіт молодих вчених Детальніше...

----------------------------------------


Стартап

минусОСТАННІ ТЕМИ ФОРУМУ

минусДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ

минусЛІЧИЛЬНИКИ

        

Усі зауваження та побажання щодо сайту відправляйте сюди
При передруку матеріалів, відеосюжетів, а також цитуванні обов'язковою умовою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання на конкретну новину чи матеріал або на головну сторінку сайту університету www.mnau.edu.ua
© 2008-2017 МНАУ