Український флаг.Англійський флаг.
Головна сторінка сайту МНАУ.Карта сайту МНАУ.Пошук по сайту МНАУ.Написати листа адміністраторам сайту МНАУ.
Миколаївський національний аграрний університет.

минусСТУДЕНТСЬКЕ TV

минусГОЛОС СТУДЕНТА

минусЩОТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ

Щотижневий дайджест МНАУ


Дайджест МНАУ №248

минусГазета "Агросвіт"

Газета Миколаївського національного аграрного університету "Агросвіт"

минусКОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

минусОПИТУВАННЯ

минусПОШТА УНІВЕРСИТЕТУ

Посилання для входу у свою поштову скриньку:
mail.mnau.edu.ua


Адреса університету:

54020, м. Миколаїв,
вул. Георгія Гонгадзе, 9
(Паризької комуни)

Тел.: +38 0 (512) 34-10-82
Факс: +38 0 (512) 34-31-46
rector@mnau.edu.ua

Кафедра українознавства → Березовська Тетяна Всеволодівна

3D

Всеукраїнські олімпіади Миколаївського НАУ для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти Детальніше...
Перелік конкурсних предметів в сертифікаті ЗНО-2017 Детальніше...
День відкритих дверей Миколаївського НАУ Детальніше...

pic

Останнє оновлення: 05.07.2013 о 10:44

МНАУ. Березовська Тетяна Всеволодівна, доцент кафедри українознавства, кандидат історичних наук, викладач навчальних курсів Історія України, Культурологія.

Березовська Тетяна Всеволодівна – доцент кафедри українознавства, кандидат історичних наук, викладач навчальних курсів "Історія України", "Культурологія".

Закінчила історичний факультет Одеського державного університету ім. І. Мечнікова. Це родинна традиція. В університеті навчався мій дідусь на фізико-математичному факультеті та батько на історичному. Проте життя примусило його працювати не за фахом, а на господарській ниві. Він обіймав посаду заступника директора заводу "Кристал".

Батько прищепив мені любов до історії, літератури, мистецтва. Тому цілком природним виявилося моє бажання працювати в Миколаївському краєзнавчому музеї. Спочатку я перебувала на посаді молодшого наукового співробітника, потім поступово обійняла посаду завідувача експозиційного відділу. Мною було створено багато музейних експонатів, найяскравіші з них: "Обертаючи колесо історії українського конституційного руху", "Родина Аркасів", "Історія новорічної іграшки", "Рушник і доля". Збирала музейні предмети у знаменитих та почесних городян, зокрема у космонавта Германа Титова. Займалася дослідженням підземного міста, що розташоване на трьох рівнях під Миколаєвом. Ввела до наукового обігу більшу частину родинного архіву Аркасів.

З 2000 р. працюю в Миколаївському національному аграрному університеті викладачем історії України. У 2004 р. захистила дисертацію "Рід Аркасів: просопографічний портрет на історичному тлі доби". В 2002 р. стала лауреатом обласної премії ім. М.М.Аркаса за внесок у збереження культурних пам'яток та популяризацію життєдіяльності родини Аркасів. У 2006 р. була призначена на посаду доцента кафедри українознавства. Декілька років поспіль вела інтенсивну роботу зі збирання експонатів до університетського музею. Було розроблено концепцію експозиції, тематико-експозиційний план, підібрано ілюстративний матеріал. Дизайнер В. Ю. Іванов створив художній образ музею. До 25-ї річниці заснування Миколаївського НАУ (2009 р.) було відкрито музей "Становлення аграрної освіти на Миколаївщині". Велика роль у створенні композиції належать проректору з виховної роботи Н.Г. Шараті та асистентам кафедри українознавства Д.В. Лукьяненко та О.В. Кунашенко. Слід також наголосити, що переважна більшість музейних експонатів надійшла від студентів нашого університету. Саме завдяки студентам та ініціативі ректора В.С. Шебаніна сьогодні музей МНАУ, на думку багатьох фахівців, посідає провідне місце серед музеїв вищих аграрних навчальних закладів.

Що ж до викладацької діяльності, вбачаю, що успіх навчально-виховного процесу полягає перш за все в креативному підході до викладання матеріалу, в залученні різноманітних інтегрованих форм навчання.

Коло наукових інтересів:

- історія родини Аркасів;
- російсько-німецькі відносини в інтерпретації російської преси останньої третини ХІХ ст.;
- історія аграрної освіти на Миколаївщині.

За всіма темами написано низку статей та захищено дисертацію.

У 2012 році було видано ілюстровану книгу "Історія аграрної освіти на Миколаївщині", сьогодні працюю над науково-популярним виданням "Адмірал М.А. Аркас".

Основні наукові праці

1. Березовська Т. В. Обговорення рішень Берлінського конгресу 1878 року на сторінках російської столичної преси / Т. В. Березовська // Наукові праці : науково-методичний журнал. — Т. 88. Вип. 75. Історічні науки. — Миколаїв : МДГУ ім. Петра Могили, 2008. — С. 80—84.

2. Березовська Т. В. Легендарні імена. Олександр Казарський. — Миколаїв : Видавництво Ірини Гудим, 2009. — 32 с.

3. Березовська Т. В. Петербузька та московська преса про зовнішню політику Росії останньої третини XIX століття / Т. В. Березовська // Історія. Філософія. Релігієзнавство : науковий журнал. — № 1—2. — К. : Поліграф-Експрес, 2010. — С. 81—83.

4. Березовська Т. В. Аркаси в приватному та громадському житті / Т. В. Березовська // Аркасівські читання : Матеріали І Міжнародної наукової конференції. — Миколаїв : МДУ ім. Сухомлинського, 2011 р. — С. 10—12.

5. Березовська Т. В. М.А. Аркас: шлях від юнги до адмірала / Т. В. Березовська // Аркасівські читання : Матеріали І Міжнародної наукової конференції. — Миколаїв : МДУ ім. Сухомлинського, 2012 р. — С. 12—13.

6. Березовська Т. В. Микола Аркас у вимирі між професіоналізмом та патріотизмом / Т. В. Березовська // Краєзнавство: науковий журнал. — 2013. — Ч. 1 (82). — С. 55—60.

Позанавчальна діяльність

Вже сім років очолюю роботу гуртка "Краяни", до складу якої входять студенти, що займаються дослідженням історії нашого краю. Декілька студентських робіт було надруковано в міжвузівських збірниках, переважна більшість – у збірниках тез студентських конференцій. Входжу до лав Миколаївської філії Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т.Г. Шевченка.

Світогляд

Улюблені письменники Микола Лєсков, Август Стріндберг, Валерій Шевчук, Юрій Андрухович, поети Поль Верлен, поезія срібного віку, Райнер Марія Рільке.

Живопис: Ель Греко, Врубель.

Кіномистецтво: Сергій Параджанов, Емір Кустуріца.

Перейти на початок сторінки

лінія

минусОтримуй більше!

минусРекомендувати

минусРозклад

минусМНАУ & MOODLE

МНАУ & MOODLE

минусТехнолого-економічний коледж

Технолого-економічний коледж

минусНавчання за кордоном

Навчання за кордоном

минусНаукові видання МНАУ

Вісник аграрної науки Причорномор'яСтудентський науковий вісник МНАУ
Студентський науковий вісник МНАУ

минусНАУКОВІ ПРОПОЗИЦІЇ


Ґрунтово-агрохімічна лабораторія

минусЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ


ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади у 2016/2017 н. р. із загально-професійної дисципліни «Інформаційні системи і технології в обліку та аудиті» 10-12 травня 2017 р.
Детальніше

----------------------------------------

Науково-практичний семінар «Практичні можливості та перспективи використання в освітньому процесі сучасних інформаційних технологій» 11 травня 2017 р.
Детальніше

----------------------------------------

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Агрономія» 2016-2017 н. р., 17 - 19 травня 2017 року Детальніше...

----------------------------------------

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Оргкомітет запрошує Вас взяти участь роботі IV-ї Всеукраїнської інтернет-конференції молодих вчених та студентів “Екологічні та соціально-економічні аспекти розвитку економіки в умовах євроінтеграції” яку проводить кафедра економіки підприємств Миколаївського національного аграрного університету 17-19 травня 2017 року
Детальніше...

----------------------------------------

Всеукраїнська інтернет-конференція:
«Стан та перспективи розвитку бухгалтерського обліку, оподаткування, аналізу і аудиту в управлінні економічними процесами світової та національної економіки»
17 травня 2017 р
Детальніше

----------------------------------------

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2016-2017 н.р. у галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» зі спеціальності 204 «ТВППТ»
Детальніше

----------------------------------------


Стартап

----------------------------------------

минусОСТАННІ ТЕМИ ФОРУМУ

минусДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ

минусЛІЧИЛЬНИКИ

   Рейтинг@Mail.ru    Яндекс.Метрика   

Усі зауваження та побажання щодо сайту відправляйте сюди
При передруку матеріалів, відеосюжетів, а також цитуванні обов'язковою умовою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання на конкретну новину чи матеріал або на головну сторінку сайту університету www.mnau.edu.ua
© 2008-2017 МНАУ