Український флаг.Англійський флаг.
Головна сторінка сайту МНАУ.Карта сайту МНАУ.Пошук по сайту МНАУ.Написати листа адміністраторам сайту МНАУ.
Миколаївський національний аграрний університет.

минусСТУДЕНТСЬКЕ TV

минусГОЛОС СТУДЕНТА

минусЩОТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ

Щотижневий дайджест МНАУ


Дайджест МНАУ №230

минусГазета "Агросвіт"

Газета Миколаївського національного аграрного університету "Агросвіт"

минусКОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

минусОПИТУВАННЯ

минусПОШТА УНІВЕРСИТЕТУ

Посилання для входу у свою поштову скриньку:
mail.mnau.edu.ua
Увага! Кожному користувачу було відправлено лист з новими налаштуваннями.
Стара пошта через деякий час не буде підтримуватися – обов'язково перенесіть з неї важливі контакти та архів листів.


Адреса університету:

54020, м. Миколаїв,
вул. Георгія Гонгадзе, 9
(Паризької комуни)

Тел.: +38 0 (512) 34-10-82
Факс: +38 0 (512) 34-31-46
rector@mnau.edu.ua

Наукова робота → Наукові досягнення

3D

ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ! На період вступної кампанії 2016 року працюють консультативні телефони: Детальніше...
(0512) 34-60-62
(096) 861-13-71
Підготовка до Зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року Детальніше...
ЗАПРОШЕННЯ НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ. 29 Жовтня 2016 року. Детальніше...
Миколаївський національний аграрний університет оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Вознесенського коледжу Миколаївського національного аграрного університету. Детальніше...

Наукові досягнення

1. Миколаївський національний аграрний університет забезпечує єдність аграрної освіти, аграрної науки, агропромислового виробництва шляхом впровадження у життя розробленої вченими університету та фахівцями Мінагропродполітики Програми інноваційно-інвестиційних проектів «Інтеграція аграрної освіти, науки, виробництва» на 2013-2018 рр.

2. На IV-й Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2013» роботу Миколаївського національного аграрного університету було відзначено гран-прі «Лідер вищої освіти України».

3. Миколаївський національний аграрний університет є співзасновником єдиного на півдні України Наукового парку Миколаївського НАУ «Агроперспектива» (2013 р.).

4. На ХХV-й Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2013» роботу Миколаївського національного аграрного університету було відзначено золотими медалями у номінаціях: «Інноваційні технології в системі «аграрна освіта – наука – виробництво», «Соціальне партнерство підприємств і бізнес-структур в контексті модернізації системи підготовки висококваліфікованих фахівців», «Міжнародна співпраця вищих навчальних закладів в контексті сучасного світового інтеграційного процесу», «Використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі сучасного освітнього закладу».

5. На XXV-й Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2014» Миколаївський НАУ нагороджено золотою медаллю у номінації «Інтенсифікація інноваційних технологій «аграрна освіта – наука – виробництво» за сприянням Наукового парку Миколаївського національного аграрного університету «Агроперспектива».

6. У 2014-2015 н.р. 17 студентів університету стали переможцями ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук, а 21 – переможцями ІІ етапу Всеукраїнських студентських олімпіад.

7. За підсумками Всеукраїнської студентської олімпіади в режимі on-line з навчальних дисциплін циклу професійної та практичної підготовки із напрямів підготовки 6.100102 «Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва» та 6.100101 «Енергетика електротехнічні системи в агропромисловому комплексі» серед студентів ВНЗ Міністерства аграрної політики та продовольства України у 2015 році студенти Миколаївського НАУ продемонстрували найкращі результати (2 місце за напрямом підготовки 6.100102 «Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва» та 3 місце – за напрямом підготовки 6.100102 «Енергетика електротехнічні системи в агропромисловому комплексі».

8. За 2010-2015 рр. запатентовано понад 200 винаходів та корисних моделей. У процес наукових досліджень постійно залучаються для отримання досвіду молоді аспіранти, студентська молодь під час обговорення проектів в студентських наукових гуртках.

9. Університет у 2014-2015 н.р. є базовим для проведення ІІ етапу Всеукраїнських студентських олімпіад з дисциплін «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання», «Біологія» та за напрямами підготовки (спеціальностями) «Агрономія» та «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».

10. У 2014-2015 н.р. науково-педагогічними працівниками університету захищено 6 докторських та 23 кандидатських дисертацій. Присуджено вчене звання професора 4 науково-педагогічним працівникам університету, вчене звання доцента – 10 особам.

11. У щорічному обласному конкурсі наукових робіт молодих вчених Миколаївської області у восьми номінаціях конкурсу найкращими стали 12 молодих вчених області, серед них чотири – науковці Миколаївського національного аграрного університету (2015 р.).

12. Найбільш поширеною формою залучення студентів до наукової роботи є створення студентських наукових гуртків – їх в університеті на цей час діє 102, в яких працює 1614 студентів. Такі форми організації наукової роботи є на всіх факультетах і на всіх курсах, починаючи з першого. На базі факультетів університету діє Науково-творче товариство студентів та аспірантів, яке об'єднує всі форми наукової роботи молодих науковців. У 2014-2015 н.р. видано чотири студентських наукових вісники, що активізує роботу молодих науковців.

13. Університет є співзасновником освітньо-інноваційного кластеру «Агротехніка», яким передбачено об’єднання зусиль науковців і виробничників компанії «Лозівські машини» для впровадження сучасних ефективних технологій землеробства, геодезії та землеустрою, виробництва нових поколінь вітчизняної техніки, яка не поступається зарубіжній, покращення технічного рівня університету (2015 р.)

14. у 2015 році за участю відомої зарубіжної компанії «Євраліс» закладено демонстраційне поле з технології вирощування соняшнику (100 сортів та гібридів відомих селекційних центрів з Франції, США та Швейцарії). За участю представництва німецької компанії «Гумінтех» (Humintech) закладено досліди щодо випробування новітніх розробок гумінових препаратів з леонардиту (фульвітал плюс, гуміфільд форте брікс) на посівах сої, кукурудзи, соняшнику, овочевих та баштанних культур.

15. У 2013 році робочою групою науковців університету розроблено інноваційний проект «Сучасне зрошення земель Навчально-науково-практичного центру Миколаївського НАУ» на площі 277 га. Зазначений проект зацікавив відому американську компанію «Монсанта», яка, відповідно до укладених договорів, інвестувала у реалізацію І-го етапу проекту 5 243 тис. грн для будівництва напірного водогону (5 км) та придбання 2-х сучасних дощувальних машин Lindsay Zimmatic. Впровадження зазначеного проекту дозволяє уже з цього року відпрацьовувати науково обґрунтовані технології вирощування перспективних гібридів зернової кукурудзи за різних режимів зрошення та систем мікро- і макроживлення. До того ж українське представництво відомої ізраїльської компанії Irrigator надало для випробування обладнання системи крапельного зрошення.

16. Науково-дослідна робота на демонстраційних полях університету має тривалу традицію по проведенню Днів поля. Так, у 2015 року було проведено Дня поля з технології вирощування зернових колосових культур. У заході взяли участь керівники області, провідні селекціонери та вчені з Одеси, Херсона, Харкова, Миронівки тощо. Учасники Дня поля, а це більше 300 осіб, мали можливість ознайомитися із сучасними селекційними досягненнями (140 сортів пшениці, ячменю). Свою техніку та новітні розробки продемонстрували ПРАТ «Техноторг-Дон», компанія «Лозівські машини», ТОВ «БТУ Центр», завод «Фрегат», авіаційна компанія (м. Одеса), ТОВ «Агротехносоюз», ТОВ «Південьагрохім» та інші.

17. З 2010 року успішно функціонує Національний інноваційний кластер «Родючість ґрунтів», як складова Наукового парку Миколаївського національного аграрного університету «Агроперспектива». Згідно з планом роботи Кластеру, його діяльність здійснюється шляхом створення тимчасових творчих пошукових груп при установах-учасниках Кластеру за рахунок залучення позабюджетних коштів. Продовжується спільна робота з науковим центром аерокосмічних досліджень, Інститутом геологічних наук НАН України по дистанційному зондуванню з визначення структури посівних площ сільськогосподарських угідь. В університеті створено науково-навчальну ґрунтово-агрохімічну лабораторію при кафедрі ґрунтознавства та агрохімії агрономічного факультету з метою удосконалення науково-дослідної роботи та розширення співпраці з сільськогосподарськими підприємствами Миколаївської області (свідоцтво про атестацію № РН-0134 від 28.12.2009 р.).

18. Миколаївський національний аграрний університет спільно з Інститутом фізіології рослин і генетики НАН України, ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського» НААН України, Інститутом землеробства, геодезії та землеустрою південного регіону НААН України, Одеським національним університетом ім. І.І. Мечнікова, Дніпропетровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Одеським державним аграрним університетом став ініціатором створення та засновником Національного інноваційного кластеру «Родючість ґрунтів» з центром у м. Миколаєві (Постанова Президії НАН України №269 від 22.09.2010 р.). Проведено загальні збори засновників та сформовано спільну робочу групу, затверджено план роботи та Концепцію діяльності Кластеру на 2012-2016 рр.

19. Миколаївським національним аграрним університетом спільно з Одеським національним університетом ім. І.І. Мечникова та ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського» було розроблено геоінформаційну систему (ГІС) «Оцінка процесів деградації ґрунтів та оптимізація землекористування», яка забезпечує збирання, зберігання, обробку, відображення та просторо-координований розподіл та повну інвентаризацію сільськогосподарських угідь, моніторинг параметрів ґрунтової родючості, проведення заходів щодо підвищення родючості ґрунтів, створення планів для раціонального землекористування та впровадження елементів «точного» землеробства, геодезії та землеустрою. Другою розробкою було виконання «Системи дистанційного моніторингу ґрунтів Правобережного Степу України (2013-2014 рр.)», яка включає процедуру ідентифікації супутникових зображень через систему ключових ділянок з різними типами та підтипами ґрунтів регіону. На виділених полігонах проведено дослідження ґрунтів з визначенням основних параметрів родючості – вміст гумусу, гранулометричний склад ґрунту, вміст солей, склад поглинених основ тощо. Для ідентифікації параметрів родючості використовували дані багатоспектрального сканування, яке здійснюється камерою ETM+ (Enhanced Thematic Mapper Plus), яка знаходиться на борту американського супутника «Ландсат-7». У результаті розроблялися залежності між попіксельними яскравостями в різних частинах спектру та показниками ґрунтової родючості, що дозволяє визначати параметри родючості за космічними зображеннями. У найближчій перспективі планується створити систему дистанційного контролю, яка на 85% відповідатиме реальним польовим дослідженням за вмістом гумусу, глибиною ґрунтових горизонтів, ступеню засолення та осолонцювання ґрунтів, особливо на зрошуваних землях при поливах мінералізованими водами. Це дозволяє значно зменшити витрати на проведення землеоціночних робіт.

Перейти на початок сторінки

лінія

минусОтримуй більше!

минусРекомендувати

минусРозклад

минусМНАУ & MOODLE

МНАУ & MOODLE

минусТехнолого-економічний коледж

Технолого-економічний коледж

минусНавчання за кордоном

Навчання за кордоном

минусНаукові вісники МНАУ

Вісник аграрної науки Причорномор'яСтудентський науковий вісник МНАУ

минусНАУКОВІ ПРОПОЗИЦІЇ


Ґрунтово-агрохімічна лабораторія

минусЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ

III Всеукраїнська науково-практична конференція студентів і аспірантів«Фінансова та соціальна інфраструктура в забезпеченні інноваційного розвитку економіки України» детальніше...-------------------------

Міжнародна науково-практична конференція «Обліково-аналітичне і фінансове забезпечення діяльності суб'єктів господарювання: національні, глобалізаційні та євроінтеграційні аспекти» 23-25.11.2016 інформаційний лист...-------------------------
ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «Трансформаційні та інноваційні процеси в аграрній сфері економіки України» 27-28 жовтня 2016 Завантажити запрошення...-------------------------

pic1_zavtra

-------------------------

pic1_startup

----------------------------------------

Агрокар'єра

----------------------------------------

минусОСТАННІ ТЕМИ ФОРУМУ

минусДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ

минусЛІЧИЛЬНИКИ

   Рейтинг@Mail.ru    Яндекс.Метрика   
Усі зауваження та побажання щодо сайту відправляйте сюди
При передруку матеріалів, відеосюжетів, а також цитуванні обов'язковою умовою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання на конкретну новину чи матеріал або на головну сторінку сайту університету www.mnau.edu.ua
© 2008-2016 МНАУ