Український флаг. Англійський флаг.
Головна сторінка сайту МНАУ.Карта сайту МНАУ.Пошук по сайту МНАУ.Написати листа адміністраторам сайту МНАУ.
Миколаївський національний аграрний університет.

минусЩОТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ

Щотижневий дайджест МНАУ


Дайджест МНАУ №279

минусГазета "Агросвіт"

Газета Миколаївського національного аграрного університету "Агросвіт"

минусКОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

минусПОШТА УНІВЕРСИТЕТУ

Посилання для входу у свою поштову скриньку:
mail.mnau.edu.ua

Адреса університету:

54020, м. Миколаїв,
вул. Георгія Гонгадзе, 9
(Паризької комуни)

Тел.: +38 (0512) 34 10 82
Факс: +38 (0512) 34 31 46
rector@mnau.edu.ua

Приймальна комісія
Тел: +38 (0512) 34 60 62
Моб. тел: +38 (068) 155 38 21
pk@mnau.edu.ua

Структура університету → ФакультетиОбліково-фінансовий

3D

Дні відкритих дверей Миколаївського НАУ Детальніше...
Проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою Детальніше...

Кафедра економічної теорії і суспільних наук

МНАУ. Ханстантинов Віталій ОлександровичЗавідувач кафедри – доктор політичних наук, професор Ханстантинов Віталій Олександрович

телефон +38 0 (512) 58-05-94
E-mail: khanstantinov@mnau.edu.ua

Новини кафедри

МНАУ. Логотип кафедри економічної теорії і суспільних наук.Історія кафедри:
Кафедру було створено після заснування Миколаївського державного сільськогосподарського інституту. До 2003 року її очолював доктор економічних наук, професор Микола Юхимович Куліш, відомий учений-економіст, заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої школи, талановитий організатор і керівник, засновник та перший ректор Миколаївської державної аграрної академії.

3 березня 2003 року у зв'язку зі структурними змінами кафедру було реорганізовано і перейменовано на кафедру економічної теорії і суспільних наук. Очолив кафедру доктор політичних наук, професор Віталій Олександрович Ханстантинов. 3 вересня 2008 року завідувачем кафедри було призначено кандидата економічних наук, доцента Тетяну Іванівну Костюченко, а з січня 2010 року кафедру знов очолює доктор політичних наук, професор Віталій Олександрович Ханстантинов.

МНАУ. Доцент Біліченко О.С. проводить консультацію зі студентами
Доцент Біліченко О.С. проводить консультацію зі студентами.

Персональний склад кафедри:
Ханстантинов Віталій Олександрович – доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри
Біліченко Олександр Степанович – кандидат економічних наук, доцент
Золотих Ірина Борисівна – кандидат економічних наук, доцент
Пилипенко Тетяна Василівна – кандидат економічних наук, старший викладач
Лесік Ірина Миколаївна – кандидат економічних наук, доцент
Шарін Олександр В'ячеславович – старший викладач
Жарова Тетяна Анатоліївна – завідувач кабінету
Димитров Михайло Федорович – кандидат філософських наук – доцент
Довгаль Олена Валеріївна – кандидат економічних наук, доцент
Зінченко Андрій Ігорович – кандидат економічних наук, доцент


Проведення консультацій викладачами кафедри економічної теорії і суспільних наук у 1 семестрі 2017-2018 навчального року

Проведення консультацій викладачами кафедри економічної теорії і суспільних наук у 2 семестрі 2017-2018 навчального року

Перелік дисциплін:
Історія економіки та економічної думки
Логіка
Логіка, етика, естетика
Макроекономіка
Мікроекономіка
Основи економічної теорії
Політична економія
Політологія
Соціологія
Сталий розвиток суспільства
Філософія
Філософія і релігієзнавство
Філософія науки
Філософські проблеми біології
Глобальна економіка
Політичні інститути та процеси

Наукова робота:
Наукова робота викладачами здійснюється за напрямами дисциплін, які викладаються на кафедрі, і які зосереджуються на актуальних проблемах розвитку агропромислового комплексу в Україні, вирішенні злободенних питань, що постають перед українським суспільством на етапі його модернізації. Наукові розвідки проводяться як за ініціативними темами, так і у відповідності до планів науково-дослідної роботи університету.
Упродовж 2013-2017 років викладачами кафедри підготовлено – 46 наукових праць, у тому числі - 28 статей у фахових виданнях, а професор Ханстантинов В.О., доценти Золотих І.Б., Біліченко О.С., Довгаль О.В. — публікували монографії ( у співавторстві).
За цей же час науково-педагогічні працівники кафедри представили свої напрацювання у виступах та збірниках матеріалів 17 міжнародних наукових конференцій (в тому числі, що проходили у Польщі, Чехії, Молдові), 8 державних, 3 регіональних.
До наукової роботи через мережу наукових гуртків залучаються здобувачі вищої освіти, допомагає їм краще оволодівати основами економічної теорії, історії економіки та економічної думки, політологією, соціологією, філософією. Результати своїх напрацювань здобувачі вищої освіти повідомляють на наукових конференціях, оприлюднюють в статтях у Науковому студентському віснику.

Викладачі беруть активну участь у проведенні Днів науки в університеті та долучають до науково-дослідної діяльності здобувачів вищої освіти. Так у 2013-2014 н.р. Ботнар Іван здобув ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з політології. У 2014-2015 н.р. у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт було відмічено грамотами роботи здобувачів вищої освіти Черевчука Еріка з економічної теорії і Булименка Миколи — з політології. Наступного навчального року участь в олімпіаді з економічної теорії брали Іваськевич Мар’яна та Тусова Наталія, яка також підготувала та надіслала на розгляд журі наукову роботу на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з політичних наук.
У 2016-2017 н.р. магістрант Лебєдєва Вероніка здобула ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт з філософії, що проходив на базі філософського факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Також був відмічений грамотою за участь у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт з політології здобувач вищої освіти Буганов Віталій. На Всеукраїнській олімпіаді з економічної теорії Ендрес Віталій посів 6 місце.
Щорічно на базі кафедри проводяться науково-теоретичні семінари та круглі столи із запрошенням колег-викладачів Миколаївських ВНЗ. Так, було проведено такі заходи: круглий стіл «Видатні вчені-економісти ХХ століття та їх наукові дослідження», круглий стіл «Актуальні проблеми підготовки сучасного фахівця в умовах реалізації стратегії сталого розвитку суспільства». Щорічно кафедра проводить науково-методичний семінар, присвячений міжнародному Дню толерантності „Толерантність як ключова цінність мистецтва жити у мирі”.

План проведення науково-технічних заходів 2018р.

МНАУ. Асистент Шарін О.В. з учасниками студентської наукової конференції.
Старший викладач Шарін О.В. з учасниками студентської наукової конференції.

Методична робота:
Співробітниками кафедри підготовлено понад 150 методичних рекомендацій, в тому числі, курси лекцій з таких дисциплін: філософія, філософія науки, філософські проблеми біології, соціологія, політологія, історія політичних і правових вчень, економічна теорія, макроекономіка, мікроекономіка, історія економіки та економічної думки. З основ економічної теорії, макроекономіки, філософії, соціології, логіки були підготовлені словники основних понять та термінів.
З усіх дисциплін, що викладаються на кафедрі, підготовлені та регулярно оновлюються рекомендації до виконання контрольних робіт для студентів заочного навчання. Розроблені тестові завдання із соціології, філософії, філософії науки, філософських проблем біології, політології, історії економіки та економічної думки, економічної теорії, мікроекономіки, макроекономіки, глобальної економіки. Кожного року викладачами кафедри готуються та оновлюються методичні поради для організації самостійного опрацювання окремих тем відповідно до сучасних вимог, що забезпечують оптимальне застосування новітніх педагогічних технологій.
Навчально-методична робота спрямовується на вдосконалення освітнього процесу і створення оптимальних умов для оволодіння здобувачами вищої освіти передбачених навчальними програмами з дисциплін, що вивчаються, знань та формування практичних вмінь.
Завідувачем кафедри професором Ханстантиновим В.О. було видано методичні рекомендації для підготовки до вступного екзамену в аспірантуру з дисципліни «Філософія». та курс лекцій з дисципліни «Філософія науки» для здобувачів ступеня доктор філософії на третьому освітньо-науковому рівні.

План видання методичної літератури по кафедрі економічної теорії і суспільних наук обліково-фінансового факультету ННІ економіки та управління МНАУ на 2018 рік

Тематика курсових робіт

Перелік видань навчальної літератури, підготовлених викладачами кафедри економічної теорії і суспільних наук

Перелік монографій, виданих науково-педагогічними працівниками кафедри економічної теорії і суспільних наук

Графік проведення засідань студентських наукових гуртків кафедри економічної теорії і суспільних наук

МНАУ. До круглого столу з нагоди 10-річчя кафедри завітали гості з інших ВНЗ Миколаєва у супроводі декана обліково-фінансового факультету О.М. Вишневської. МНАУ. До круглого столу з нагоди 10-річчя кафедри завітали гості з інших ВНЗ Миколаєва у супроводі декана обліково-фінансового факультету О.М. Вишневської.
До круглого столу з нагоди 10-річчя кафедри завітали гості з інших ВНЗ Миколаєва у супроводі декана обліково-фінансового факультету О.М. Вишневської.

Міжнародна діяльність:
Викладачі кафедри регулярно беруть участь у міжнародних наукових конференціях, публікують в іноземних виданнях наукові статті та тези доповідей.
Упродовж 2013-2017 років викладачі кафедри Ханстантинов В.О., Золотих І.Б., Зінченко А.І., Димитров М.Ф., Довгаль О.В. та інші співпрацювали з рядом зарубіжних наукових установ і видань, результатом чого стали публікації у збірниках матеріалів конференцій та в іноземних наукових журналах.
Кафедра у безпосередній взаємодії і в контексті реалізації в Миколаївській області програми ПРООН забезпечує викладання дисципліни «Сталий розвиток суспільства» для магістрантів університету.
У минулому навчальному році було здійснене заплановане закордонне стажування доцентом Довгаль О.В.(грудень 2016р.) та доцентом Лесік І.М. (квітень 2017р.) у Польщі на базі Academy of management and administration в місті Ополе.

Перейти на початок сторінки

лінія

минусОтримуй більше!

Facebook Instagram twitter YouTube Google+

минусРозклад

минусВИБОРИ РЕКТОРА МНАУ - 2018

ВИБОРИ РЕКТОРА МНАУ - 2018

минусМНАУ & MOODLE

МНАУ & MOODLE

минусТехнолого-економічний коледж

Технолого-економічний коледж

минусНаукові видання МНАУ

Вісник аграрної науки Причорномор'яСтудентський науковий вісник МНАУ
Студентський науковий вісник МНАУ

минусДоступ до Web of Science

МНАУ & MOODLE

минусКОНКУРСИ

Стартап

минусЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі V Всеукраїнської студентської науково-практичної інтернет-конференції з актуальних питань технологій тваринництва, біотехнології та стандартизації в АПК, яка відбудеться на базі Миколаївського національного аграрного університету 19-23 листопада 2018 року..
Детальніше

лінія

Запрошуємо Вас взяти участь у Регіональному науково-практичному семінарі «Технологічні аспекти ведення романівського вівчарства в умовах півдня України», яка відбудеться 11 жовтня 2018 року.
Детальніше

лінія

Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Інновації у забезпеченні якості тваринницької продукції», яка відбудеться 17-18 жовтня 2018 року.
Детальніше

лінія

Запрошуємо Вас взяти участь у V Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні аспекти технологій виробництва і переробки продукції тваринництва», яка відбудеться 25-26 жовтня 2018 року.
Детальніше

лінія

минусМіжнародні проекти

Міжнародні проекти

минусНавчання за кордоном

Навчання за кордоном

минусНАУКОВІ ПРОПОЗИЦІЇ


Ґрунтово-агрохімічна лабораторія

минусДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ

минусЛІЧИЛЬНИКИ

Усі зауваження та побажання щодо сайту відправляйте сюди
При передруку матеріалів, відеосюжетів, а також цитуванні обовязковою умовою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання на конкретну новину чи матеріал або на головну сторінку сайту університету www.mnau.edu.ua
© 2008-2018 МНАУ