Український флаг.Англійський флаг.
Головна сторінка сайту МНАУ.Карта сайту МНАУ.Пошук по сайту МНАУ.Написати листа адміністраторам сайту МНАУ.
Миколаївський національний аграрний університет.

минусЩОТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ

Щотижневий дайджест МНАУ


Дайджест МНАУ №277

минусГазета "Агросвіт"

Газета Миколаївського національного аграрного університету "Агросвіт"

минусКОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

минусПОШТА УНІВЕРСИТЕТУ

Посилання для входу у свою поштову скриньку:
mail.mnau.edu.ua

Адреса університету:

54020, м. Миколаїв,
вул. Георгія Гонгадзе, 9
(Паризької комуни)

Тел.: +38 0 (512) 34-10-82
Факс: +38 0 (512) 34-31-46
rector@mnau.edu.ua

Приймальна комісія
Тел: +380(512)-34-60-62
Моб. тел: +380(96)-861-13-71
pk@mnau.edu.ua

Кафедра українознавства → Березовська Тетяна Всеволодівна

3D

Методичні рекомендації та поради вступникам до Миколаївського національного аграрного університету у 2018 році Детальніше...
Всеукраїнська олімпіада Миколаївського НАУ для професійної орієнтації вступників Детальніше...
Підготовка до Зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року Детальніше...
Дні відкритих дверей Миколаївського НАУ Детальніше...
Проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою Детальніше...

МНАУ. Березовська Тетяна Всеволодівна, доцент кафедри українознавства, кандидат історичних наук, викладач навчальних курсів Історія України, Культурологія.

Березовська Тетяна Всеволодівна – доцент кафедри українознавства, кандидат історичних наук, викладач навчальних курсів "Історія України", "Культурологія".

Закінчила історичний факультет Одеського державного університету ім. І. Мечнікова. Це родинна традиція. В університеті навчався мій дідусь на фізико-математичному факультеті та батько на історичному. Проте життя примусило його працювати не за фахом, а на господарській ниві. Він обіймав посаду заступника директора заводу "Кристал".

Батько прищепив мені любов до історії, літератури, мистецтва. Тому цілком природним виявилося моє бажання працювати в Миколаївському краєзнавчому музеї. Спочатку я перебувала на посаді молодшого наукового співробітника, потім поступово обійняла посаду завідувача експозиційного відділу. Мною було створено багато музейних експонатів, найяскравіші з них: "Обертаючи колесо історії українського конституційного руху", "Родина Аркасів", "Історія новорічної іграшки", "Рушник і доля". Збирала музейні предмети у знаменитих та почесних городян, зокрема у космонавта Германа Титова. Займалася дослідженням підземного міста, що розташоване на трьох рівнях під Миколаєвом. Ввела до наукового обігу більшу частину родинного архіву Аркасів.

З 2000 р. працюю в Миколаївському національному аграрному університеті викладачем історії України. У 2004 р. захистила дисертацію "Рід Аркасів: просопографічний портрет на історичному тлі доби". В 2002 р. стала лауреатом обласної премії ім. М.М.Аркаса за внесок у збереження культурних пам'яток та популяризацію життєдіяльності родини Аркасів. У 2006 р. була призначена на посаду доцента кафедри українознавства. Декілька років поспіль вела інтенсивну роботу зі збирання експонатів до університетського музею. Було розроблено концепцію експозиції, тематико-експозиційний план, підібрано ілюстративний матеріал. Дизайнер В. Ю. Іванов створив художній образ музею. До 25-ї річниці заснування Миколаївського НАУ (2009 р.) було відкрито музей "Становлення аграрної освіти на Миколаївщині". Велика роль у створенні композиції належать проректору з виховної роботи Н.Г. Шараті та асистентам кафедри українознавства Д.В. Лукьяненко та О.В. Кунашенко. Слід також наголосити, що переважна більшість музейних експонатів надійшла від студентів нашого університету. Саме завдяки студентам та ініціативі ректора В.С. Шебаніна сьогодні музей МНАУ, на думку багатьох фахівців, посідає провідне місце серед музеїв вищих аграрних навчальних закладів.

Що ж до викладацької діяльності, вбачаю, що успіх навчально-виховного процесу полягає перш за все в креативному підході до викладання матеріалу, в залученні різноманітних інтегрованих форм навчання.

Коло наукових інтересів:

- історія родини Аркасів;
- російсько-німецькі відносини в інтерпретації російської преси останньої третини ХІХ ст.;
- історія аграрної освіти на Миколаївщині.

За всіма темами написано низку статей та захищено дисертацію.

У 2012 році було видано ілюстровану книгу "Історія аграрної освіти на Миколаївщині", сьогодні працюю над науково-популярним виданням "Адмірал М.А. Аркас".

Основні наукові праці

1. Березовська Т. В. Обговорення рішень Берлінського конгресу 1878 року на сторінках російської столичної преси / Т. В. Березовська // Наукові праці : науково-методичний журнал. — Т. 88. Вип. 75. Історічні науки. — Миколаїв : МДГУ ім. Петра Могили, 2008. — С. 80—84.

2. Березовська Т. В. Легендарні імена. Олександр Казарський. — Миколаїв : Видавництво Ірини Гудим, 2009. — 32 с.

3. Березовська Т. В. Петербузька та московська преса про зовнішню політику Росії останньої третини XIX століття / Т. В. Березовська // Історія. Філософія. Релігієзнавство : науковий журнал. — № 1—2. — К. : Поліграф-Експрес, 2010. — С. 81—83.

4. Березовська Т. В. Аркаси в приватному та громадському житті / Т. В. Березовська // Аркасівські читання : Матеріали І Міжнародної наукової конференції. — Миколаїв : МДУ ім. Сухомлинського, 2011 р. — С. 10—12.

5. Березовська Т. В. М.А. Аркас: шлях від юнги до адмірала / Т. В. Березовська // Аркасівські читання : Матеріали І Міжнародної наукової конференції. — Миколаїв : МДУ ім. Сухомлинського, 2012 р. — С. 12—13.

6. Березовська Т. В. Микола Аркас у вимирі між професіоналізмом та патріотизмом / Т. В. Березовська // Краєзнавство: науковий журнал. — 2013. — Ч. 1 (82). — С. 55—60.

Позанавчальна діяльність

Вже сім років очолюю роботу гуртка "Краяни", до складу якої входять студенти, що займаються дослідженням історії нашого краю. Декілька студентських робіт було надруковано в міжвузівських збірниках, переважна більшість – у збірниках тез студентських конференцій. Входжу до лав Миколаївської філії Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т.Г. Шевченка.

Світогляд

Улюблені письменники Микола Лєсков, Август Стріндберг, Валерій Шевчук, Юрій Андрухович, поети Поль Верлен, поезія срібного віку, Райнер Марія Рільке.

Живопис: Ель Греко, Врубель.

Кіномистецтво: Сергій Параджанов, Емір Кустуріца.

Перейти на початок сторінки

лінія

минусОтримуй більше!

Facebook Instagram twitter YouTube Google+

минусРозклад

минусМНАУ & MOODLE

МНАУ & MOODLE

минусОЛІМПІАДИ ТА КОНКУРСИ

лінія

Результати ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 204 «ТВППТ».
Детальніше

лінія

Всеукраїнська студентська олімпіада серед закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації із дисципліни «Організація і методика аудиту» у 2017/2018 навчальному році.
Детальніше

лінія

Запрошуємо Вас прийняти участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Біологія» за напрямом «Біологія рослин», яка відбудеться 18-20 квітня 2018 року.
Детальніше

лінія

Запрошуємо Вас прийняти участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Біологія» за напрямом «Біологія тварин», яка відбудеться з 18 по 20 квітня 2018 року.
Детальніше

лінія

Запрошуємо Вас прийняти участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Агрономія», яка відбудеться 16-18 травня 2018 року.
Детальніше

минусЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Загальні аспекти інноваційного розвитку освітньої галузі в контексті міжнародного співробітництва України 19-20 квітня 2018 року.
Детальніше

лінія

Запрошуємо Вас взяти участь у Причорноморській регіональній науково-практичній конференції професорсько-викладацького складу «Розвиток українського села – основа аграрної реформи в Україні», яка відбудеться 25-27 квітня 2018 року.
Детальніше

лінія

Запрошує Вас взяти участь в роботі Всеукраїнської Інтернет-конференції «Економічна кібернетика: стратегічні завдання та перспективи розвитку України», яку проводить факультет менеджменту Миколаївського національного аграрного університету 10 травня 2018 року.
Детальніше

лінія

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі V-ї Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Екологічні та соціально-економічні аспекти розвитку економіки в умовах євроінтеграції», яку проводить кафедра економіки підприємств Миколаївського національного аграрного університету 9-11 травня 2018 року.
Детальніше

лінія

Запрошуємо Вас взяти участь у Регіональному науково-практичному семінарі «Технологічні аспекти ведення романівського вівчарства в умовах півдня України», яка відбудеться 11 жовтня 2018 року.
Детальніше

лінія

Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Інновації у забезпеченні якості тваринницької продукції», яка відбудеться 17-18 жовтня 2018 року.
Детальніше

лінія

Запрошуємо Вас взяти участь у V Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні аспекти технологій виробництва і переробки продукції тваринництва», яка відбудеться 25-26 жовтня 2018 року.
Детальніше

лінія

Стартап

минусНаукові видання МНАУ

Вісник аграрної науки Причорномор'яСтудентський науковий вісник МНАУ
Студентський науковий вісник МНАУ

минусДоступ до Web of Science

МНАУ & MOODLE

минусТехнолого-економічний коледж

Технолого-економічний коледж

минусМіжнародні проекти

Міжнародні проекти

минусНавчання за кордоном

Навчання за кордоном

минусНАУКОВІ ПРОПОЗИЦІЇ


Ґрунтово-агрохімічна лабораторія

минусДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ

минусЛІЧИЛЬНИКИ

Усі зауваження та побажання щодо сайту відправляйте сюди
При передруку матеріалів, відеосюжетів, а також цитуванні обовязковою умовою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання на конкретну новину чи матеріал або на головну сторінку сайту університету www.mnau.edu.ua
© 2008-2018 МНАУ