Український флаг.Англійський флаг.
Головна сторінка сайту МНАУ.Карта сайту МНАУ.Пошук по сайту МНАУ.Написати листа адміністраторам сайту МНАУ.
Миколаївський національний аграрний університет.

минусСТУДЕНТСЬКЕ TV

минусЩОТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ

Щотижневий дайджест МНАУ


Дайджест МНАУ №266

минусГазета "Агросвіт"

Газета Миколаївського національного аграрного університету "Агросвіт"

минусКОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

минусПОШТА УНІВЕРСИТЕТУ

Посилання для входу у свою поштову скриньку:
mail.mnau.edu.ua

Адреса університету:

54020, м. Миколаїв,
вул. Георгія Гонгадзе, 9
(Паризької комуни)

Тел.: +38 0 (512) 34-10-82
Факс: +38 0 (512) 34-31-46
rector@mnau.edu.ua

Приймальна комісія
Тел: +380(512)-34-60-62
Моб. тел: +380(96)-861-13-71
pk@mnau.edu.ua

Кафедра українознавства → Лукьяненко Дарія В'ячеславівна

3D

Дні відкритих дверей Миколаївського НАУ Детальніше...
Тренінг за програмою «Моя майбутня спеціальність – професія всього життя»! Детальніше...
Проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою Детальніше...
Оголошено І етап конкурсного відбору проектів наукових робіт молодих вчених Детальніше...
Підготовка до Зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року Детальніше...
Конкурс творчих робіт «Розбудовуємо Україну, готуємося до європейського майбутнього» Детальніше...

Останнє оновлення: 18.04.2013 о 14:04

МНАУ. Лукьяненко Дарія В'ячеславівна, асистент кафедри українознавства.

Шановні колеги, студенти та всі відвідувачі!

Рада Вас вітати на своїй сторінці! Саме тут Ви зможете більше дізнатися про мене як особистість, а також знайти корисну й цікаву інформацію, що знадобиться у процесі навчання/викладання дисциплін "Українська мова (за професійним спрямуванням)", "Історія української культури", "Культурологія".

Нагадаю, що викладацька кафедри українознавства знаходиться в аудиторії 314 головного навчального корпусу. Саме тут мене можна знайти на перервах між навчальними заняттями, а також у час проведення консультацій і відпрацювань відповідно до нижчерозміщеного графіка.

Сподіваюся, що наведені корисні посилання стануть в нагоді для підготовки до занять. Але не забувайте, що безмежна мережа Інтернет багата на найрізноманітніші тематичні матеріали. Тому у розділі "Поставте мені запитання" Ви зможете не тільки мене запитати, а й поділитися корисною і цікавою інформацією, що відповідає тематиці вищевказаних навчальних дисциплін. Свої листи Ви також зможете надіслати на електронну поштову скриньку svet-daria@mail.ru.

Звертаю Вашу увагу, що інформація в рубриці "Навчальний процес", яка містить розклад занять; графіки проведення консультацій, відпрацювань, проведення відкритих занять; оголошення, є динамічною. Отож не пропустіть останні новини!

Більш повну інформацію щодо моєї навчальної діяльності Ви зможете знайти у загальнокафедральній рубриці "Матеріали навчальних дисциплін", щодо наукової – у рубриці "Науково-дослідна робота".

Я, Лукьяненко Дарія В'ячеславівна, асистент кафедри українознавства, викладач навчальних дисциплін "Українська мова (за професійним спрямуванням)", "Історія української культури", "Культурологія". Окрім викладацької діяльності, встигаю займатися журналістською діяльністю – обіймаю посаду літературного редактора газети "Агросвіт" Миколаївського національного аграрного університету.

Народилася в Миколаєві. Дуже люблю це місто, цікавлюсь його історією та сьогоденням. Кожний будинок старого міста може розповісти про минулі часи, про уподобання його мешканців, про пристрасті, що вирували в його стінах. Завжди пов'язувала своє життя і долю з містом Миколаєвом. Тому освіту здобула в Миколаївському державному університеті імені В.О. Сухомлинського, що на час мого вступу (2001 рік) вже мав дев'яносторічну історію підготовки фахівців. У 2006 році закінчила філологічний факультет за спеціальністю "Педагогіка та методика середньої освіти. Українська мова та література" і отримала кваліфікацію "Магістр педагогічної освіти. Викладач української мови та літератури".

В університеті захопилася науковою діяльністю, адже саме у творчо-науковому пошуку знаходила нові грані незвіданого й таємничого у вітчизняній і світовій історії, культурі. Декілька студентських наукових робіт, присвячених життєдіяльності та творчому доробку першого українського філософа Григорія Сковороди, було відмічено викладачами. Вони і порадили розвивати й удосконалювати мої перші наукові розробки в більш глибоке дослідження, в якому поєднаються декілька культурних поколінь – від XVIII до ХХІ століття, від часів Г. Сковороди до постмодерну. Занурюючись в тему, я все більше усвідомлювала, що хрестоматійний образ українського філософа – це лише одна сторона цієї надзвичайної особистості. Тому тематика "Людина в соціумі і поза соціумом" стала провідною у дослідженні життя та діяльності Г. Сковороди.

З листопада 2009 року – до сьогодні – аспірантка кафедри українського літературознавства та компаративістики Житомирського державного університету імені Івана Франка (науковий керівник – доктор філологічних наук, професор ЖДУ ім. І. Франка Білоус Петро Васильович). Плідно працюю над дисертаційною роботою.

Вважаю, що світ людини, її духовний космос складається з багатьох свідомих і підсвідомих рівнів. Тому прагну зрозуміти своїх студентів, відкрити портал не лише їх розумових можливостей, але й серцевих глибин.

Вважаю точність і відповідальність одними з найважливіших якостей людини. Тому справу, за яку берусь, прагну зробити якомога краще.

До моїх наукових досягнень належить перемога в Конкурсі молодих учених Миколаївської області у номінації "Гуманітарні науки".

Коло наукових інтересів: українська література ХХ-ХХІ століть; феномен Григорія Сковороди в українському літературному процесі; новітні освітні технології, методики викладання гуманітарних навчальних дисциплін.

З моєю науковою точкою зору можна ознайомитися у публікаціях.

Основні наукові праці

1. Лукьяненко Д. В. Топос саду в творах Миколи Гоголя, Григорія Сковороди та Валерія Шевчука / Д. В. Лукьяненко // Література у культура Полісся. — Вип. 53 : Гоголь і український культурний контекст / Відп. ред. і упорядник Г.В. Самойленко. — Ніжин : Видавництво НДУ ім. М. Гоголя, 2009. — С. 72—79.

2. Лукьяненко Д. В. Валерій Шевчук: художній спосіб освоєння феномену Григорія Сковороди / Д. В. Лукьяненко // Волинь-Житомирщина. Історико-філологічний збірник з регіональних проблем. — Вип. 20. — Житомир : Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2010. — С. 113—119.

3. Лукьяненко Д. В. Імпресіоністична домінанта образу Г. Сковороди у повісті М. Івченка "Напоєні дні" / Д. В. Лукьяненко // Матеріали шостої всеукраїнської інтернет-конференції. Частина 7. — Київ, 2010. — С. 37—39.

4. Лукьяненко Д. В. Поетичний топос саду в творчості М. Вінграновського та Г. Сковороди / Д. В. Лукьяненко // Миколаївська обласна краєзнавча конференція. "Історія. Етнографія. Культура. Нові дослідження". — Миколаїв : Можливості Кіммерії, 2010. — С. 277—279.

5. Лукьяненко Д. В. Сковородинівські мотиви та образи у творчості Т. Шевченка / Д. В. Лукьяненко // Шевченкознавчі студії : збірник наукових праць. Вип. 13. — Київ, 2011. — С. 96—100.

6. Лукьяненко Д. В. Експериментальний образ "сковородинівської людини" у романі Г. Пагутяк "Слуга з Добромиля" / Д. В. Лукьяненко // Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Філологічні науки. Частина І. — 2011. — лютий № 3 (214). — С. 134—141.

7. Лукьяненко Д. В. Особливості сприйняття феномену Г. Сковороди Віктором Петровим (Домонтовичем) / Д. В. Лукьяненко // Науковий вісник Миколаївського державного університету імені В. О. Сухомлинського : збірник наукових праць (Серія "Філологічні науки") / За ред. М. І. Майстренко. — Вип. 4.7. — Миколаїв : МДУ імені В. О. Сухомлинського, 2011. — С. 54—59.

8. Лукьяненко Д. В. Феномен "філософії серця" в українській літературі ХХ століття / Д. В. Лукьяненко // Українознавчий вимір у сучасній науці : гуманітарний аспект : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, 13 квітня 2011 року, м. Миколаїв. — Миколаїв : МДАУ, 2011. — С. 110—113.

9. Лукьяненко Д. В. Диалог русской и украинской культурв поезии Арсения Тарковського / Д. В. Лукьяненко // Парадигмы современной науки : материалы III международной научной конференции молодых ученых. — Караганда : Центр гуманитарных исследований "Тезис", 2011. — С. 71—75.

10. Лукьяненко Д. В. Постмодерна рецепція феномену Г.С. Сковороди / Д. В. Лукьяненко // Studia methodologica : збірник наукових праць. — Вип. 32. — Тернопіль : Редакційно-видавничий відділ ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2011. — С. 152—156.

Свій вільний час витрачаю на творче дозвілля, що охоплює:
- інтелектуальні ігри "Що? Де? Коли?"; "Брейн-ринг"; "Своя гра" (участь та перегляд по телебаченню);
- інтелектуально-розважальні ігри – "КВН";
- перегляд художніх та документальних фільмів (радянські кінокомедії; телесеріали "Менталіст", "Теория лжи"; цикл фільмів "История: наука или вымысел?");
- читання книг (улюблені автори: Пауло Коельо, Бернар Вербер, Михаїл Булгаков, Валерій Шевчук, Павло Загребельний, Галина Пагутяк);
- заняття декоративно-ужитковим мистецтвом (в'язання, вишивка, орігамі).

Корисні посилання:

http://www.info-library.com.ua/ – книги, періодичні видання, аналітичні статті Українська мова

http://ipodn.at.ua/load/4-1-0-65 – лекції з української мови за професійним спрямуванням

http://dilo.kiev.ua – персональний сайт Ю. І. Палехи, консультації з української мови, оформлення документів

http://www.dilovamova.com – Культурологія

http://readbookz.com – бібліотека он-лайн

http://chitalka.info/gumaniratni_nauki.html – Історія української культури

http://etno.uaweb.org/ – українська етнографія

http://miku.org.ua – Національний музей історії України

http://readbookz.com – бібліотека он-лайн

http://ukrainaforever.narod.ru – історія України та історія української культури (статті)

http://chitalka.info/gumaniratni_nauki.html

Перейти на початок сторінки

лінія

минусОтримуй більше!

минусРозклад

минусДоступ до Web of Science

МНАУ & MOODLE

минусМНАУ & MOODLE

МНАУ & MOODLE

минусТехнолого-економічний коледж

Технолого-економічний коледж

минусМіжнародні проекти

Міжнародні проекти

минусНавчання за кордоном

Навчання за кордоном

минусНаукові видання МНАУ

Вісник аграрної науки Причорномор'яСтудентський науковий вісник МНАУ
Студентський науковий вісник МНАУ

минусНАУКОВІ ПРОПОЗИЦІЇ


Ґрунтово-агрохімічна лабораторія

минусЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ


ІV Всеукраїнська студентська науково-практична інтернет-конференція «Актуальні питання біотехнологій, тваринництва та стандартизації в АПК»
20-24 листопада 2017р. Детальніше...


ІІ Міжнародна практична конференція "Обліково-аналітичне і фінансове забезпечення діяльності суб'єктів господарювання: освітньо-наукові та виробничі засади", 22-24 листопада 2017 р. Детальніше...


ШАНОВНІ НАУКОВЦІ! Запрошуємо Вас взяти участь в роботі Всеукраїнської Інтернет-конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «ВПЛИВ ПРОЦЕСІВ СВІТОВОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ», яку проводить кафедра публічного управління та адміністрування і міжнародної економіки Миколаївського національного аграрного університету 24 листопада 2017 року Детальніше...

Стартап

минусДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ

минусЛІЧИЛЬНИКИ

Усі зауваження та побажання щодо сайту відправляйте сюди
При передруку матеріалів, відеосюжетів, а також цитуванні обовязковою умовою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання на конкретну новину чи матеріал або на головну сторінку сайту університету www.mnau.edu.ua
© 2008-2017 МНАУ