Український флаг. Англійський флаг.
Головна сторінка сайту МНАУ.Карта сайту МНАУ.Пошук по сайту МНАУ.Написати листа адміністраторам сайту МНАУ.
Миколаївський національний аграрний університет.

минусЩОТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ

Щотижневий дайджест МНАУ


Дайджест МНАУ №279

минусГазета "Агросвіт"

Газета Миколаївського національного аграрного університету "Агросвіт"

минусКОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

минусПОШТА УНІВЕРСИТЕТУ

Посилання для входу у свою поштову скриньку:
mail.mnau.edu.ua

Адреса університету:

54020, м. Миколаїв,
вул. Георгія Гонгадзе, 9
(Паризької комуни)

Тел.: +38 (0512) 34 10 82
Факс: +38 (0512) 34 31 46
rector@mnau.edu.ua

Приймальна комісія
Тел: +38 (0512) 34 60 62
Моб. тел: +38 (068) 155 38 21
pk@mnau.edu.ua

Кафедра рослинництва та СПГ → Шкумат Володимир Петрович

3D

Дні відкритих дверей Миколаївського НАУ Детальніше...
Проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою Детальніше...

МНАУ. Шкумат Володимир Петрович, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, старший науковий співробітник.Шкумат Володимир Петрович
кандидат сільськогосподарських наук, доцент, старший науковий співробітник

Біографія
Народився 13 грудня 1948 р. у с. Смяч Новгород-Сіверського району Чернігівської області у родині селян. Після закінчення середньої школи навчався у Харківському сільськогосподарському інституті ім. В.В. Докучаєва на агрономічному факультеті (1966-1971 рр.). Аспірантську підготовку проходив при Українському науково-дослідному інституті рослинництва, селекції і генетики ім. В.Я. Юр'єва (1971-1974 рр.). З 1978 по 1992 рр. працював на Миколаївській державній с.-г. дослідній станції і Херсонській селекційній станції баштанництва на посадах старшого наукового співробітника, завідуючого відділом, вченого секретаря, заступника директора. З 1992 по 2012 рр. – на посаді доцента Миколаївського національного аграрного університету. Стаж роботи: науковий – 40 років, педагогічний – 19 років.

Педагогічна діяльність
Викладав студентам 5-го курсу (магістрам і спеціалістам) дисципліни спеціалізації "Еколого-біологічне рослинництво", "Світові інтенсивні агротехнології", "Біологічні основи кормовиробництва", здійснюється керівництво дипломними роботами і проектами.

Наукова діяльність
Тема аспірантського дослідження – "Створення вихідного матеріалу для селекції фуражного ячменю на якість", кандидатська дисертація захищена у 1976 році. З 1978 по 1991 роки працював над проблемами селекції і розробки технологій вирощування проса. Розроблено технологічні проекти вирощування проса за інтенсивною, екологобезпечною, енергоресурсозаощаджуючую технологіями, а також в умовах проміжних посівів при зрошенні. Створено і одержано авторське свідоцтво на сорт проса універсального типу Таврійське, придатного до вирощування за всіма технологічними схемами. Створено генний банк для використання в селекції баштанних культур. Вперше розроблено технологію вирощування соняшнику з короткими термінами повернення на попереднє місце, що дозволило спроектувати, дати екологоенергетичну і економічну оцінку сівозмін короткої ротації у незрошуваних умовах. На ці розробки одержано два деклараційних патенти. Роботи у цьому напрямі продовжуються. Опубліковано більше 100 друкованих праць – книг, наукових статей, науково-методичних і практичних рекомендацій.

Основні наукові публікації
Шкумат В. П. Спосіб вирощування еспарцету під покривом ярої пшениці / Л. В. Андрійченко, В. П. Шкумат // Патент на корисну модель №32897 від 10.06.2008.

Шкумат В. П. Ефективність короткоротаційних сівозмін за різної структури посівних площ / В. П. Шкумат, Т. В. Порудєєва // Наукові праці : науково-методичний журнал. — Серія "Екологія", Випуск 65, 2008. — Том 78. — С. 35—38.

Шкумат В. П. Нові методичні підходи щодо прогнозування і оцінки ефективності сівозмін / В. П. Шкумат, Т. В. Порудєєва // Науково-теоретичний фаховий журнал "Вісник аграрної науки Причорномор'я" Миколаївського державного аграрного університету. Випуск 3 (46). — Том 2. — Миколаїв, 2008. — С. 274—279.

Шкумат В. П. Особенности выращивания высококачественного зерна яровой пшеницы в условиях южной Степи Украины / В. П. Шкумат, Л. В. Андрийченко, А. В. Ищенко // Агровісник : науково-виробничий журнал. — № 8 (30), 2008.

Шкумат В. П. Спосіб підвищення продуктивності культур у сівозмінах короткої ротації / Л. В. Андрійченко, Т. В. Порудєєва, В. О. Порудєєв, В. П. Шкумат // Патент на корисну модель №42825 від 27.07.2009.

Шкумат В. П. Фактори оптимізації розміщення соняшнику і соризу в польових сівозмінах короткої ротації / В. П. Шкумат, В. І. Болдуєв, В. О. Порудєєв // Науково-теоретичний фаховий журнал "Вісник аграрної науки Причорномор'я" Миколаївського державного аграрного університету. Випуск 1 (48). — Миколаїв, 2009. — С. 165—169.

Шкумат В. П. Баланс гумусу як критерій екологічної стабільності землекористування / В. П. Шкумат // Наукові праці : науково-методичний журнал. — Серія "Екологія", Випуск 94, 2009. — Том 107. — С. 37—39.

Шкумат В. П. Рекомендації з підготовки та проведення комплексу весняно-полевих робіт в 2011 році / В. І. Травянко, Г. Ф. Похилько, В. М. Бутов та ін.; Редактор В. П. Кошик. — Миколаїв, 2011. — 39 c.

Шкумат В. П. Екологічний стан земель фермерських господарств Миколаївської області та шляхи його покращення / Л. В. Андрійченко, Т. В. Порудєєва, В. П. Шкумат // Наукові праці : науково-методичний журнал. — Серія "Екологія", Випуск 167, 2012. — Том 179. — С. 55—58.

Перейти на початок сторінки

лінія

минусОтримуй більше!

Facebook Instagram twitter YouTube Google+

минусРозклад

минусВИБОРИ РЕКТОРА МНАУ - 2018

ВИБОРИ РЕКТОРА МНАУ - 2018

минусМНАУ & MOODLE

МНАУ & MOODLE

минусТехнолого-економічний коледж

Технолого-економічний коледж

минусНаукові видання МНАУ

Вісник аграрної науки Причорномор'яСтудентський науковий вісник МНАУ
Студентський науковий вісник МНАУ

минусДоступ до Web of Science

МНАУ & MOODLE

минусКОНКУРСИ

Стартап

минусЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі ІІ Міжнародної студентської наукової конференції «Молодь, наука, бізнес», яка відбудеться на базі Миколаївського національного аграрного університету 2-3 жовтня 2018 року..
Детальніше

лінія

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі V Всеукраїнської студентської науково-практичної інтернет-конференції з актуальних питань технологій тваринництва, біотехнології та стандартизації в АПК, яка відбудеться на базі Миколаївського національного аграрного університету 19-23 листопада 2018 року..
Детальніше

лінія

Запрошуємо Вас взяти участь у Регіональному науково-практичному семінарі «Технологічні аспекти ведення романівського вівчарства в умовах півдня України», яка відбудеться 11 жовтня 2018 року.
Детальніше

лінія

Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Інновації у забезпеченні якості тваринницької продукції», яка відбудеться 17-18 жовтня 2018 року.
Детальніше

лінія

Запрошуємо Вас взяти участь у V Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні аспекти технологій виробництва і переробки продукції тваринництва», яка відбудеться 25-26 жовтня 2018 року.
Детальніше

лінія

минусМіжнародні проекти

Міжнародні проекти

минусНавчання за кордоном

Навчання за кордоном

минусНАУКОВІ ПРОПОЗИЦІЇ


Ґрунтово-агрохімічна лабораторія

минусДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ

минусЛІЧИЛЬНИКИ

Усі зауваження та побажання щодо сайту відправляйте сюди
При передруку матеріалів, відеосюжетів, а також цитуванні обовязковою умовою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання на конкретну новину чи матеріал або на головну сторінку сайту університету www.mnau.edu.ua
© 2008-2018 МНАУ