Український флаг. Англійський флаг.
Головна сторінка сайту МНАУ.Карта сайту МНАУ.Пошук по сайту МНАУ.Написати листа адміністраторам сайту МНАУ.
Миколаївський національний аграрний університет.

минусЩОТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ

Щотижневий дайджест МНАУ


Дайджест МНАУ №291

минусГазета "Агросвіт"

Газета Миколаївського національного аграрного університету "Агросвіт"

минусКОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

минусПОШТА УНІВЕРСИТЕТУ

Посилання для входу у свою поштову скриньку:
mail.mnau.edu.ua

Адреса університету:

54020, м. Миколаїв,
вул. Георгія Гонгадзе, 9
(Паризької комуни)

Тел.: +38 (0512) 34 10 82
Факс: +38 (0512) 34 31 46
rector@mnau.edu.ua

Приймальна комісія
Тел: +38 (0512) 34 60 62
Моб. тел: +38 (068) 155 38 21
pk@mnau.edu.ua

Структура університету → ННПЦ МНАУ

3D

Миколаївський НАУ отримав місця регіонального замовлення для навчання сільської молоді Детальніше...
Увага! Університет запрошує амбітну молодь! Детальніше...
Доступність вищої освіти та головні можливості для вступників Миколаївського національного аграрного університету Детальніше...
Графік освітнього процесу на 2018-2019 навчальний рік Детальніше...
Дні відкритих дверей Миколаївського НАУ Детальніше...
Проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою Детальніше...

Навчально-науково-практичний центр Миколаївського національного аграрного університету

Керівництво

Новіков Олександр ЄвгеновичДиректор ННПЦ МНАУ
Новіков Олександр Євгенович
проректор з наукової роботи МНАУ, доктор економічних наук, доцент

телефон +38 0 (512) 34-41-72
E-mail: novikov@mnau.edu.ua


Карпенко Микола ДмитровичЗаступник директора ННПЦ МНАУ
Карпенко Микола Дмитрович

E-mail: karpenkomd@mnau.edu.uaЗагальна інформація
ННПЦ МНАУ створений на виконання наказу Міністерства Аграрної Політики України від 30 листопада 2006 року № 626 "Про передачу частини земель та основних фондів з балансу ДП НДГ "Сонячне" МДАУ Миколаївського району на баланс Миколаївського державного аграрного університету". Наказом було передано:
- 1339,3 га сільськогосподарських угідь;
- студентський гуртожиток на 200 ліжко-місць;
- механізований тік;
- 2 бази ферми ВРХ;
- 2 бази ферми СТФ;
- центральна ремонтна майстерня;
- зерновий склад Комсомольського відділку;
- споруди зрошувальної системи.

Центр створений з метою забезпечення практичного навчання студентів, слухачів університету, проведення аспірантами та вченими наукових досліджень, здійснення науково-виробничої діяльності, яка технологічно пов'язана з процесом підготовки спеціалістів сільського господарства та інших галузей агропромислового комплексу України, виробництва репродукційного насіння, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції, надання послуг, виконання робіт з виробництва сільськогосподарської продукції.

Основними напрямками діяльності ННПЦ МНАУ є:
- створення необхідних умов для проведення навчально-технологічної та виробничої практики студентів університету та Технолого-економічного коледжу, слухачів підрозділів підвищення кваліфікації відповідно до навчальних планів та ведення сільськогосподарського виробництва з урахуванням досягнень науково-технічного прогресу;
- забезпечення проведення науково-дослідних, інноваційних робіт професорсько-викладацьким складом, науковцями та студентами;
- виробництво та реалізація продукції сільськогосподарського виробництва, репродуктивного насіння та іншої продукції сільськогосподарського призначення.

Предметом діяльності ННПЦ МНАУ є:
- організація проведення навчально-технологічних та виробничих практик студентів, слухачів відділень підвищення кваліфікації відповідно до затверджених університетом навчальних планів;
- забезпечення проведення науково-дослідних робіт професорсько-викладацьким складом, аспірантами та студентами;
- організація дослідних та демонстраційних полів, майданчиків, впровадження передових технологій тощо;
- проведення Днів поля з технології вирощування зернових, технічних та овочевих культур;
- надання санітарно-гігієнічних, оздоровчих, комунально-побутових та інших платних послуг працівникам ННПЦ МНАУ і населенню;
- вирощування лікарських рослин і проведення первинної переробки для подальшої їх реалізації;
- надання послуг сільськогосподарським підприємствам по проведенню технологічних операцій пов'язаних з виробництвом сільськогосподарської продукції.

ННПЦ МНАУ плідно співпрацює з Селекційно – генетичним інститутом – національним центром насіннєзнавства та сортовивчення, інститутом водних проблем та меліорації НААНУ, інститутом зрошувального землеробства, геодезії та землеустрою, представництвами іноземних компаній, ТОВ "С-Росток".

Щороку Миколаївським національним аграрним університетом проводиться «День поля».


Ця подія стала можливою завдяки тісній співпраці із всесвітньо відомими компаніями:

«Сингента» (Україна – Узбекистан), «Клаус», «Бейо – Україна», «Байер», «Саката», «Такі Сід», «Грін Тім», «Nunhems», «Іригатор – Україна», «Novasell», «ТерраТарса – Україна», «Тімак Агро», «Бінфілд Агро Технолоджіз», «Владам-Юг», «Альфа – Миколаїв», «СВ-ІМПЕКС», СФГ «Дельта», ПП «БТУ-Центр», «Укравіт», «Родоніт», «Біозахист», «Хімагромаркетинг», «Багата Нива», «Нікерсон Зван», «Хазера Україна», «Техноторг-Дон», «Південьагрохім», Інститут зрошуваного землеробства НААНУ та УкрНДІПВТ ім.. Л.Погорілого. Сучасну техніку для вирощування овочевих культур представили: «Ювісі», «Амако» й «Агріматко Україна».


Масштабною подією стало проведення Міжнародного дня поля. Організаторами та ініціаторами якого виступили: флагман аграрної освіти України – Миколаївський національний аграрний університет та провідна українська овочева компанія «С-Росток».


За підтримки ізраїльської компанії ТОВ «ІРИГАТОР» на площі 30 га побудовано систему сучасного краплинного зрошення, що дало можливість проводити сортовипробування овочевих культур відомих компаній за їх кошти.


На дослідному полі Миколаївського національного аграрного університету завдяки тісній співпраці із провідними селекційними центрами Національної Академії наук України, а саме: Селекційно-генетичним інститутом – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення, Миронівським інститутом пшениці ім. В. Ремесла, Інститутом зрошуваного землеробства, Інститутом рослинництва ім. В. Юрьєва та ряду селекційно-дослідних станцій, відбуваються традиційні Дні поля із технології вирощування колосових культур.


Найбільша кількість сортів – 168 пшениці та ячменю усіх селекційних наукових установ Національної академії аграрних наук України було представлено на демонстраційному полігоні Миколаївського національного аграрного університету у червні 2016 року на Дні поля із технології вирощування зернових колосових культур.


У заходах взяли участь почесні гості: Президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Михайлович Гадзало, в.о. заступника голови Миколаївської ОДА В’ячеслав Валентинович Бонь, директор Департаменту землеробства та технічної політики Володимир Миколайович Топчий, директор Департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Алла Борисівна Веліховська, Директор Селекційно-генетичного інституту – Центру насіннєзнавства та сортовивчення, к.с.-г.н., чл.-кор. НААНУ В’ячеслав Михайлович Соколов, а також технічний директор компанії «Агродрон» м. Одеса Ігор Володимирович Якушенок.


У межах проведення «Дня поля-2016» відбулася виставка новітньої вітчизняної та зарубіжної сільськогосподарської ґрунтообробної та зернозбиральної техніки, машин для захисту рослин від шкідників, хвороб та бур’янів (ПРАТ «Техноторг-Дон», компанія «Лозівські машини» (ЛКМЗ м. Харків. Було продемонстровано у роботі останні розробки ґрунтообробної техніки австрійської компанії «Pottinger» та «Лозівських машин».


У 2016 році за дослідними полями ННПЦ ознайомилися керівники міжнародних компаній, керівники Міністерства аграрної політики України, Міністерства освіти і науки України, Державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта», ректори, проректори та декани ВНЗ з усієї України, директори коледжів Миколаївської області.


В університеті проведено 6 міжнародних та всеукраїнських конференцій, на яких науковці із усієї України обговорювали сучасні проблеми розробки інноваційних екологобезпечних технології вирощування сільськогосподарських культур в різних агрокліматичних зонах степу.


Упродовж 2016 року на демонстраційному полігоні олійних культур пройшли випробування 136 новітніх гібридів соняшнику відомих світових компаній: «Pioneer», «Soltis», «Limagrаin», «Еuralis».


За останні роки в рамках угоди із американською компанією «Monsanto» про співпрацю, розроблено та апробовано на виробництві новітні агроекологічні прийоми вирощування насіння сучасних гібридів кукурудзи. Дотримання цих прийомів дозволяє збільшити врожайність насіння кукурудзи до 3,75-4,20 т/га. Розроблена технологія вирощування передбачає добір високопродуктивних гібридів та оптимізацію мінерального живлення шляхом внесення біологічний препаратів – стимулятор росту.


Університет є співзасновником Інноваційно-освітнього кластеру «Агротехніка» до складу, якого входять: Лозівський ковальсько-механічний завод (м. Харків), відомої Індустріальної групи УПЕК, ТОВ «Українське конструкторське бюро трансмісій і шасі», а також кілька провідних аграрних ВНЗ України.


Упродовж останніх двох років на полях ННПЦ пройшли успішні випробування нові зразки ґрунтозбиральної техніки ЛКМЗ: зубопружинна широкозахватна борона «Ліра», культиватор 5 передпосівної обробки «Червонець», дискова борона – лущильник «Дукат», стернивий культиватор «Шилінг», які уже знаходяться у серійному виробництві у роботі не поступаються кращим зарубіжним аналогам. У грудні 2016 року для випробування у польових умовах до ННПЦ надійшов експериментальний зразок – важкої зубової борони «Ліра – XL».

У рамках співпраці за програмою Інноваційно-освітнього кластеру «Агротехніка» у 2016 році університетом від компанії «Лозівські машини» отримано для випробування сучасні зразки ґрунтообробної техніки та обладнання навчальних класів, лабораторій елементами сільськогосподарської техніки вартістю понад 2,5 млн грн..

Пропозиції від університету щодо здешевлення вітчизняної техніки за рахунок державних коштів увійшли до рішення Ради Інноваціно-осітнього кластеру «Агротехніка» та підтримано постановою Кабінету Міністрів України.

Науковцями та здобувачами вищої освіти університету у співпраці із науковим парком «Агроперспектива» на науково-дослідних полях ННПЦ та коледжів у 2016 році виконано ряд важливих наукових досліджень, з-поміж яких:
- впровадження науково-обгрунтовної системи удобрення сільськогосподарських культур із обсягом фінансування 29,4 тис. грн.;
- удосконалення технології вирощування насіння гібридів кукурудзи американської компанії «Monsanto» з обсягом фінансування 3050 тис. грн., що дало можливість значно підвищити якісні показники насіннєвого матеріалу, зокрема досягти генетичної чистоти 98,00% - 100,00%, що є найкращим показником в Україні;
- впровадження сучасних елементів технології вирощування пшениці озимої в умовах Південного Степу (Обсяг фінансування – 259,3 тис. грн.);
- удосконалення елементів технології вирощування сої української, австрійської та канадської селекції за різних норм та строків сівби, режимів зрошення оптимізації 6 мікро- та макроживлення рослин за умови зменшення антропогенного навантаження та збереження родючості ґрунтів. Проведено дослідження із визначення впливу сучасних ріст регулюючих препаратів біологічного походження зарубіжних та вітчизняних виробників. Встановлено високу їх ефективність у підвищенні рівня врожайності та основних показників якості досліджуваних сортів сої . (Обсяг фінансування – 546,2 тис грн.);


- удосконалення технології вирощування соняшнику за різних норм та строків сівби, оптимізацію мікро- та макроживлення рослин вітчизняними препаратами. Застосована мінімальна доза бакової суміші гербіцидів «Харнес+» «Гезагард» дозволила зменшити хімічне навантаження, зберегти родючість ґрунту та отримати прибавку врожаю до 8 ц/га.

(Обсяг фінансування – 1549,3 тис грн.).

У листопаді 2016 року за результатами огляду-конкурсу на кращий структурний підрозділ «Дослідне поле» серед усіх агарних ВНЗ України за останні 5 років, Миколаївський Національний агарний університет було відзначено за значні досягнення у розвитку практичної складової у освіті і науці, та нагороджено Дипломом першого ступеня.


МНАУ. Демонстраційні випробування сучасної шведської сівалки Rapid.МНАУ. Демонстраційні випробування сучасної шведської сівалки Rapid.

Виробнича практика студентів на базі ННПЦ МНАУ. Виробнича практика студентів на базі ННПЦ МНАУ. Виробнича практика студентів на базі ННПЦ МНАУ. Разом з компанією Монсанто Україна було введено в експлуатацію сучасне дощувальне зрошення.

Разом з компанією Монсанто Україна було введено в експлуатацію сучасне дощувальне зрошення. Разом з компанією Монсанто Україна було введено в експлуатацію сучасне дощувальне зрошення.

Перейти на початок сторінки

лінія

минусОтримуй більше!

Facebook Instagram twitter YouTube Google+

минусРозклад

минусМНАУ & MOODLE

МНАУ & MOODLE

минусТехнолого-економічний коледж

Технолого-економічний коледж

минусНаукові видання МНАУ

Вісник аграрної науки Причорномор'яСтудентський науковий вісник МНАУ
Студентський науковий вісник МНАУ

минусДоступ до Web of Science

Web of Science

минусЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ

VІ Міжнародна науково-практична конференція «Біологічні, біотехнологічні та генетичні аспекти інтенсифікації тваринництва» 17-18 жовтня 2019 року
Детальніше

лінія

Регіональний науково-практичний семінар «Інноваційні технології переробної ромисловості: проблеми і перспективи» 25 жовтня 2019 року
Детальніше

лінія

Всеукраїнська науково-практична конференція «Ветеринарно-санітарні аспекти технології виробництва і переробки продукції тваринництва» 7-8 листопада 2019 року Детальніше

лінія

VІ Всеукраїнська студентська науково-практична інтернет-конференція «Актуальні питання біотехнологій, тваринництва та стандартизації в АПК» 18-22 листопада 2019 року.
Детальніше.

лінія

минусКОНКУРСИ ТА ОЛІМПІАДИ

лінія

Стартап

минусПеревірка на плагіат

Перевірка на плагіат

минусМіжнародні проекти

Міжнародні проекти

минусНавчання за кордоном

Навчання за кордоном

минусНАУКОВІ ПРОПОЗИЦІЇ


Ґрунтово-агрохімічна лабораторія

минусДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ

минусЛІЧИЛЬНИКИ

Усі зауваження та побажання щодо сайту відправляйте сюди
При передруку матеріалів, відеосюжетів, а також цитуванні обовязковою умовою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання на конкретну новину чи матеріал або на головну сторінку сайту університету www.mnau.edu.ua
© 2008-2019 МНАУ