Український флаг. Англійський флаг.
Головна сторінка сайту МНАУ.Карта сайту МНАУ.Пошук по сайту МНАУ.Написати листа адміністраторам сайту МНАУ.
Миколаївський національний аграрний університет.

минусЩОТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ

Щотижневий дайджест МНАУ


Дайджест МНАУ №284

минусГазета "Агросвіт"

Газета Миколаївського національного аграрного університету "Агросвіт"

минусКОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

минусПОШТА УНІВЕРСИТЕТУ

Посилання для входу у свою поштову скриньку:
mail.mnau.edu.ua

Адреса університету:

54020, м. Миколаїв,
вул. Георгія Гонгадзе, 9
(Паризької комуни)

Тел.: +38 (0512) 34 10 82
Факс: +38 (0512) 34 31 46
rector@mnau.edu.ua

Приймальна комісія
Тел: +38 (0512) 34 60 62
Моб. тел: +38 (068) 155 38 21
pk@mnau.edu.ua

Наукова робота → Наукові досягнення

3D

Графік освітнього процесу на 2018-2019 навчальний рік Детальніше...
Дні відкритих дверей Миколаївського НАУ Детальніше...
Проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою Детальніше...

Наукові досягнення

1. Миколаївський національний аграрний університет забезпечує єдність аграрної освіти, аграрної науки, агропромислового виробництва шляхом впровадження у життя розробленої вченими університету Програми інноваційно-інвестиційних проектів «Інтеграція аграрної освіти, науки, виробництва» на 2013-2022 рр.

2. Гран-прі «Лідер вищої освіти України» – за результатами участі у Сьомій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» та Третій Міжнародній виставці закордонних навчальних закладів «World Edu-2016» (2016 р.)

3. Золота медаль у конкурсі з тематичної номінації «Пошуково-дослідницькі підходи у вивченні навчальних предметів, дисциплін в умовах створення інформаційного суспільства» у рамках участі у Сьомій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» та Третій Міжнародній виставці закордонних навчальних закладів «World Edu-2016» (2016 р.).

4. Переможець регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» в номінації «Роботи та послуги» (м. Миколаїв, 2015 р.).

5. Золота медаль у номінації «Інтенсифікація інноваційних технологій «аграрна освіта – наука – виробництво» за сприянням Наукового парку Миколаївського національного аграрного університету «Агроперспектива» у рамках участі у XXV-й Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2014».

6. Миколаївський національний аграрний університет є співзасновником єдиного на півдні України Наукового парку Миколаївського НАУ «Агроперспектива» (2013 р.).

7. У 2015-2016 н.р. 20 здобувачів вищої освіти університету стали переможцями ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук, а 20 – переможцями ІІ етапу Всеукраїнських студентських олімпіад.

8. За 2010-2016 рр. запатентовано понад 200 винаходів та корисних моделей. У процес наукових досліджень постійно залучаються для отримання досвіду молоді аспіранти, студентська молодь під час обговорення проектів в студентських наукових гуртках.

9. Університет у 2015-2016 н.р. був базовим для проведення ІІ етапу Всеукраїнських студентських олімпіад з дисциплін «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання», «Біологія» та за напрямами підготовки (спеціальностями) «Агрономія» та «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».

10. У 2015-2016 н.р. науково-педагогічними працівниками університету захищено 6 докторських та 23 кандидатських дисертацій. Присуджено вчене звання професора 4 науково-педагогічним працівникам університету, вчене звання доцента – 10 особам.

11. У щорічному обласному конкурсі наукових робіт молодих вчених Миколаївської області у восьми номінаціях конкурсу найкращими стали 12 молодих вчених області, серед них чотири – науковці Миколаївського національного аграрного університету (2016 р.).

12. Найбільш поширеною формою залучення студентів до наукової роботи є створення студентських наукових гуртків – їх в університеті на цей час діє 102, в яких працює 1614 студентів. Такі форми організації наукової роботи є на всіх факультетах і на всіх курсах, починаючи з першого. На базі факультетів університету діє Науково-творче товариство студентів та аспірантів, яке об'єднує всі форми наукової роботи молодих науковців. У 2015-2016 н.р. видано чотири студентських наукових вісники, що активізує роботу молодих науковців.

13. У 2015 році університет став співзасновником Освітньо-інноваційного кластеру «Агротехніка», яким передбачено об’єднання зусиль науковців і виробничників компанії «Лозівські машини» для впровадження сучасних ефективних технологій землеробства, покращення матеріально-технічного рівня університету, виробництва нових поколінь вітчизняної техніки, яка за продуктивними характеристиками не поступається зарубіжній. Співробітництво за програмою кластера дозволило університету одержати сучасні зразки ґрунтооброблювальної техніки та лабораторне обладнання вартістю понад 1 млн грн. Сучасна техніка та новітні розробки Лозівського ковальсько-механічного заводу щорічно демонструються на традиційних Днях поля з технології вирощування овочевих, технічних та зернових культур.

14. У 2016 р. суттєво збільшилися роботи на навчально-науково-виробничих полях. На демонстраційному полігоні зернових культур висіяно понад 180 сортів озимих та ярових колосових культур провідних селекційних центрів України. Тісна співпраця з вітчизняними та зарубіжними селекційними центрами дала можливість закласти 5 демонстраційних полів і полігонів, зокрема, понад 180 сортів зернових колосових культур, 126 гібридів соняшнику, 168 сортів і гібридів зернового цукрового сорго, 140 сортів і гібридів овочевих культур та сої. Окрім того, закладено 3 демонстраційні полігони з випробування біологічних препаратів німецької компанії «Хумінтех» та компанії «БТУ Центр», мікропрепаратів торгового дому «Кесон». Впровадження сучасних технологій в зерновиробництво дало можливість отримати урожайність озимих зернових культур вищу, ніж в середньому за показниками Миколаївської області (40 ц/га – озима пшениця, 29,4 ц/га – озимий ячмінь).

15. У 2015 році за підтримки відомої американської компанії «Монсанто» реалізовано інноваційний проект «Сучасне зрошення земель Навчально-науково-практичного центру Миколаївського НАУ» для вирощування насіння гібридної кукурудзи на площі 277 га, розроблений робочою групою вчених університету. Зазначений проект зацікавив відому американську компанію «Монсанта», яка інвестувала у реалізацію проекту 700 тис. доларів США для будівництва напірного водогону та придбання сучасних дощувальних машин Lindsay Zimmatic. Застосована іригаційна система уже в цьому році дала можливість підвищити ефективність зрошення, продуктивність праці і знизить споживання енергії і трудовитрати, відпрацювати науково обґрунтовані технології вирощування перспективних гібридів зернової кукурудзи за різних режимів зрошення і систем мікро- і макроживлення, дало можливість студентам ознайомитися з новітніми технологіями і отримати досвід впровадження їх у виробництво, збільшилися грошові надходження, забезпечивши зростання фондів більш ніж на 8 млн грн. При цьому насіння отриманих гібридів має генетичну чистоту, вищу за світові стандарти, за що університет додатково отримав більше 280 тис. грн бонусів.

16. Науково-дослідна робота на демонстраційних полях університету має тривалу традицію по проведенню Днів поля. Так, у 2016 року було проведено Дня поля з технології вирощування зернових колосових культур. У заході взяли участь керівники області, Президент НААНУ Гадзало Я.М., провідні селекціонери та вчені з Києва, Харкова, Одеси, Херсона, Миронівки тощо. Учасники Дня поля, а це більше 300 осіб, мали можливість ознайомитися із сучасними селекційними досягненнями. Свою техніку та новітні розробки продемонстрували компанії «Лозівські машини» та австрійська компанія «Pottinger», «БТУ Центр», «Ерідон», «Агродрон» (м. Одеса), «Хумінтех», «Інтер-Альфа» та інші. Після огляду демонстраційного поля, учасники заходу взяли участь у «круглому столі» на тему «Актуальні проблеми інтенсифікації вітчизняного зерновиробництва».

17. З 2010 року успішно функціонує Національний інноваційний кластер «Родючість ґрунтів», як складова Наукового парку Миколаївського національного аграрного університету «Агроперспектива». Згідно з планом роботи Кластеру, його діяльність здійснюється шляхом створення тимчасових творчих пошукових груп при установах-учасниках Кластеру за рахунок залучення позабюджетних коштів. Продовжується спільна робота з науковим центром аерокосмічних досліджень, Інститутом геологічних наук НАН України по дистанційному зондуванню з визначення структури посівних площ сільськогосподарських угідь. В університеті створено науково-навчальну ґрунтово-агрохімічну лабораторію при кафедрі ґрунтознавства та агрохімії агрономічного факультету з метою удосконалення науково-дослідної роботи та розширення співпраці з сільськогосподарськими підприємствами Миколаївської області (свідоцтво про атестацію № РН-0134 від 28.12.2009 р.).

18. Миколаївський національний аграрний університет спільно з Інститутом фізіології рослин і генетики НАН України, ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського» НААН України, Інститутом землеробства, геодезії та землеустрою південного регіону НААН України, Одеським національним університетом ім. І.І. Мечнікова, Дніпропетровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Одеським державним аграрним університетом став ініціатором створення та засновником Національного інноваційного кластеру «Родючість ґрунтів» з центром у м. Миколаєві (Постанова Президії НАН України №269 від 22.09.2010 р.). Проведено загальні збори засновників та сформовано спільну робочу групу, затверджено план роботи та Концепцію діяльності Кластеру на 2012-2016 рр.

19. Миколаївським національним аграрним університетом спільно з Одеським національним університетом ім. І.І. Мечникова та ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського» було розроблено геоінформаційну систему (ГІС) «Оцінка процесів деградації ґрунтів та оптимізація землекористування», яка забезпечує збирання, зберігання, обробку, відображення та просторо-координований розподіл та повну інвентаризацію сільськогосподарських угідь, моніторинг параметрів ґрунтової родючості, проведення заходів щодо підвищення родючості ґрунтів, створення планів для раціонального землекористування та впровадження елементів «точного» землеробства, геодезії та землеустрою. Другою розробкою було виконання «Системи дистанційного моніторингу ґрунтів Правобережного Степу України (2013-2014 рр.)», яка включає процедуру ідентифікації супутникових зображень через систему ключових ділянок з різними типами та підтипами ґрунтів регіону. На виділених полігонах проведено дослідження ґрунтів з визначенням основних параметрів родючості – вміст гумусу, гранулометричний склад ґрунту, вміст солей, склад поглинених основ тощо. Для ідентифікації параметрів родючості використовували дані багатоспектрального сканування, яке здійснюється камерою ETM+ (Enhanced Thematic Mapper Plus), яка знаходиться на борту американського супутника «Ландсат-7». У результаті розроблялися залежності між попіксельними яскравостями в різних частинах спектру та показниками ґрунтової родючості, що дозволяє визначати параметри родючості за космічними зображеннями. У найближчій перспективі планується створити систему дистанційного контролю, яка на 85% відповідатиме реальним польовим дослідженням за вмістом гумусу, глибиною ґрунтових горизонтів, ступеню засолення та осолонцювання ґрунтів, особливо на зрошуваних землях при поливах мінералізованими водами. Це дозволяє значно зменшити витрати на проведення землеоціночних робіт.

20. В університеті значна увага приділяється засвоєнню здобувачами вищої освіти практичних навичок, пов’язаних з їх майбутньою професійною діяльністю. Цьому сприяє проходження виробничої та переддипломної практик, під час яких студентська молодь має можливість закріпити теоретичні знання, вивчити досвід роботи підприємств, оволодіти виробничими навичками та передовими методами праці за фахом. З цією метою в університеті створено Навчально-науково-практичний центр, де реалізується практичне застосування сучасних досягнень агрономії та агроінженерії. Набуття практичного досвіду майбутніми фахівцями з обліку та оподаткування відбувається у навчально-науковій лабораторії «Навчальна бухгалтерія», фінансів, банківської справи та страхування – у навчально-науковій лабораторії «Навчальний банк», електроенергетики, електротехніки та електромеханіки – в умовах навчального полігону енергетичного обладнання тощо.

21. Наявність в університеті сертифікованої ґрунтово-агрохімічної лабораторії дозволяє проводити дослідження зміни родючості ґрунтів регіону. З метою запобігання втрат родючості ґрунту колективом вчених університету на замовлення сільгосптоваровиробників розроблено науково обґрунтовану систему удобрення на підставі визначення вмісту поживних речовин у ґрунті та комплексної оцінки загальної родючості.

Перейти на початок сторінки

лінія

минусОтримуй більше!

Facebook Instagram twitter YouTube Google+

минусРозклад

минусМНАУ & MOODLE

МНАУ & MOODLE

минусТехнолого-економічний коледж

Технолого-економічний коледж

минусЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції: «Облік, аудит, аналіз: сучасні проблеми теорії та практики», яку проводить 16 травня 2019р. обліково-фінансовий факультет Миколаївського національного аграрного університету.
Детальніше

лінія

Всеукраїнська науково-практична конференція «Ветеринарно-санітарні аспекти технології виробництва і переробки продукції тваринництва» 7-8 листопада 2019 року
Детальніше

лінія

VІ Міжнародна науково-практична конференція «Біологічні, біотехнологічні та генетичні аспекти інтенсифікації тваринництва» 17-18 жовтня 2019 року
Детальніше

лінія

Регіональний науково-практичний семінар «Інноваційні технології переробної ромисловості: проблеми і перспективи» 25 жовтня 2019 року
Детальніше

лінія

Міжнародна науково-практична конференція «Загальні аспекти інноваційного розвитку освітньої галузі в контексті міжнародного співробітництва України» 25 - 26 квітня 2019 року
Детальніше

минусКОНКУРСИ ТА ОЛІМПІАДИ

Олімпіада

лінія

Олімпіада із дисципліни «Біологія»

лінія

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

II тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2018-2019 навчальному році з галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» зі спеціальності 204 - «ТВППТ».
Детальніше

лінія

II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання»
Детальніше

лінія

лінія

Стартап

минусНаукові видання МНАУ

Вісник аграрної науки Причорномор'яСтудентський науковий вісник МНАУ
Студентський науковий вісник МНАУ

минусДоступ до Web of Science

МНАУ & MOODLE

минусПеревірка на плагіат

МНАУ & MOODLE

минусМіжнародні проекти

Міжнародні проекти

минусНавчання за кордоном

Навчання за кордоном

минусНАУКОВІ ПРОПОЗИЦІЇ


Ґрунтово-агрохімічна лабораторія

минусДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ

минусЛІЧИЛЬНИКИ

Усі зауваження та побажання щодо сайту відправляйте сюди
При передруку матеріалів, відеосюжетів, а також цитуванні обовязковою умовою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання на конкретну новину чи матеріал або на головну сторінку сайту університету www.mnau.edu.ua
© 2008-2019 МНАУ