Декан – кандидат сільськогосподарських наук, доцент Дробітько Антоніна Вікторівна
decagroteh@ukr.net
+38(0512) 34-61-60
Швидкий доступ:
- Заступники декана
- Допоміжний персонал
- Спеціальності
- Акредитація
- Спеціалізації
- Освітні програми та їх компоненти
- Фахові компетенції здобувачів вищої освіти
- Перелік навчальних дисциплін та обсяг у кредитах ECTS варіативної частини навчального плану з підготовки здобувачів вищої освіти
- Розклад проведення лекційних та практичних занять науковцями, підприємцями та фахівцями з виробництва
- Академічна доброчесність
- Рейтингове оцінювання здобувачів вищої освіти
- Кафедри
- Науково-дослідна робота на факультеті
- Міжнародна співпраця
- Рада роботодавців
- Асоціація випускників факультету
- Контакти
Заступники декана
– з навчальної роботи – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри рослинництва та садово-паркового господарства Маркова Наталія Валентинівна
– з виховної роботи – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри виноградарства та плодоовочівництва Нікончук Наталія Володимирівна;
– з науково-дослідної роботи – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри рослинництва та садово-паркового господарства Панфілова Антоніна Вікторівна.
Голова науково-методичної комісії факультету – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Манушкіна Тетяна Миколаївна.
Допоміжний персонал
Диспетчер факультету – Шеденко Інна Василівна.
Методист факультету – Кваско Галина Ериківна.
Спеціальності
Відповідно до Постанови КМУ № 266 від 26.04.15 р. спеціальності:
201 «Агрономія»
193 «Геодезія та землеустрій»
Термін навчання: 4 роки
Форми навчання: денна, заочна
Фах у дипломі: технолог із агрономії
Досьє професії здобутої за спеціальністю 201 Агрономія:
Професії: керівник сільськогосподарського підприємства, агроном господарства, агроном відділення, головний агронома, флорист, дизайнер ландшафту, інженер-еколог, лаборант зернових компаній, кормовиробник, плодоовочівник, агрохімік-ґрунтознавець.
Місце роботи: сільськогосподарські комплекси, фермерські господарства, науково-дослідні інститути, переробні сільськогосподарські підприємства, фітосанітарні інспекції, освітні установи.
Освітньо-професійна програма (Агрономія)
Термін навчання: 1 рік 4 місяці.
Форми навчання: денна, заочна.
Фах у дипломі: агроном-дослідник.
Освітньо-наукова програма (Агрономія)
Термін навчання: 1 рік 9 місяців.
Форма навчання: денна.
Фах у дипломі: агроном-дослідник.
Термін навчання: 4 роки.
Форма навчання: денна.
Фах у дипломі: бакалавр з геодезії, картографії та землеустрою
Досьє професії здобутої за спеціальністю 193 Геодезія та землеустрій:
Професії: землевпорядник, інженер-системотехнік; консультант із маркетингу на ринку землі; співробітник земельного відділу держадміністрації; співробітник бюро технічної інвентаризації; інженер і керівник групи в науково-дослідному інституті.
Місце роботи:
- державні, обласні та місцеві органи влади з питань обліку, використання та охорони земель;
- проектні та науково-дослідні інститути із землеустрою;
- спеціалізовані, ліцензовані землевпорядні організації;
- підприємства і організації, що займаються економічною та правовою діяльністю в галузі земельних відносин;
- земельно-оціночні організації і підприємства, пов’язані з купівлею-продажем земельних ділянок та інших об’єктів нерухомості;
Освіта у сфері землеустрою набирає популярності на тлі ймовірного зростання ринку торгівлі землею і нерухомим майном. Випускник спеціальності є основним учасником землевпорядної, кадастрової та оціночної діяльності. Випускники займаються відведенням земель підприємствам, організаціям для спільних потреб та громадянам під індивідуальне будівництво, здійснюють оформлення та видачу документів на право власності, організовують раціональне використання та охорону земель, займаються експертною оцінкою землі та нерухомості.
Освітні програми та їх компоненти
Освітньо-професійна програма «Агрономія» початкового (молодший бакалавр) рівня вищої освіти за спеціальністю 201 «Агрономія»
Освітньо-професійна програма підготовки здобувачів вищої освіти «Агрономія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 201 «Агрономія»
Освітньо-професійна програма підготовки здобувачів вищої освіти «Агрономія» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 201 «Агрономія»
Освітньо-наукова програма підготовки здобувачів вищої освіти «Агрономія» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 201 «Агрономія»
Освітньо-професійна програма «Геодезія та землеустрій» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій»
Освітньо-наукова програма підготовки здобувачів вищої освіти «Агрономія» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (2016)
Освітньо-наукова програма підготовки здобувачів вищої освіти «Агрономія» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (2017)
Освітньо-наукова програма підготовки здобувачів вищої освіти «Агрономія» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (2018)
Освітньо-наукова програма підготовки здобувачів вищої освіти «Агрономія» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (2019)
Освітньо-наукова програма підготовки здобувачів вищої освіти «Агрономія» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (2020)
Освітньо-наукова програма підготовки здобувачів вищої освіти «Агрономія» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (проєкт для громадського обговорення)
Навчальні плани
ОС 201 «Агрономія»
Навчальний план підготовки за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти у галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 «Агрономія» (форма навчання – денна; строк навчання 4 роки)
Навчальний план підготовки за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти у галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 «Агрономія» (форма навчання – заочна; строк навчання 4 роки 3 місяці)
Навчальний план підготовки за другим (магістерським) рівнем вищої освіти у галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 «Агрономія» (форма навчання – денна; строк навчання 1 рік 4 місяці)
Навчальний план підготовки за другим (магістерським) рівнем вищої освіти у галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 «Агрономія» (форма навчання – денна; строк навчання 1 рік 9 місяців)
Навчальний план підготовки за другим (магістерським) рівнем вищої освіти у галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 «Агрономія» (форма навчання: заочна; строк навчання 1 рік 4 місяці)
Навчальний план підготовки доктора філософії у галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 «Агрономія» (2016)
Навчальний план підготовки доктора філософії у галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 «Агрономія» (2017)
Навчальний план підготовки доктора філософії у галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 «Агрономія» (2018)
Навчальний план підготовки доктора філософії у галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 «Агрономія» (форма навчання: денна, вечірня; строк навчання: 4 роки)
Навчальний план підготовки іноземця-доктора філософії у галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 «Агрономія» (форма навчання: денна, вечірня; строк навчання: 4 роки)
Частка варіативної складової у навчальних планах факультету агротехнологій на 2020-2021 навчальний рік
ОС 193 «Геодезія та землеустрій»
Фахові компетенції здобувачів вищої освіти
Фахові компетенції здобувачів вищої освіти
ФК.1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу;
ФК.2. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово;
ФК.3. Здатність спілкуватися іноземною мовою;
ФК.4. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності;
ФК.5. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях;
ФК.6. Навички здійснення безпечної діяльності;
ФК.7. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел;
ФК.8. Здатність працювати в команді;
ФК.9. Прагнення до збереження навколишнього середовища;
ФК.10. Базові знання з агрономічних дисциплін (рослинництво, землеробство, селекція і насінництво сільськогосподарських культур, агрохімія, агрометеорологія, плодівництво, овочівництво, ґрунтознавство, кормовиробництво, механізація в рослинництві, фітопатологія, ентомологія, фітофармакологія та інші);
ФК.11. Здатність вирощувати, розмножувати сільськогосподарські культури та здійснювати технологічні операції з первинної переробки і зберігання продукції;
ФК.12. Знання та розуміння основних біологічних і агротехнологічних концепцій, правил і теорій, пов’язаних з вирощуванням сільськогосподарських та інших рослин;
ФК.13. Уміння застосовувати знання та розуміння фізіологічних процесів сільськогосподарських рослин для розв’язання виробничих технологічних задач;
ФК.14. Навички оцінювання, інтерпретації й синтезу теоретичної інформації та практичних, виробничих і дослідних даних в галузях сільськогосподарського виробництва;
ФК.15. Уміння застосування методів статистичної обробки дослідних даних, пов’язаних з технологічними та селекційними процесами в агрономії;
ФК.16. Уміння науково-обґрунтовано використовувати добрива та засоби захисту рослин, з урахуванням їхніх хімічних і фізичних властивостей та впливу на навколишнє середовище;
ФК.17. Здатність розв’язувати широке коло проблем та задач в процесі вирощування сільськогосподарських культур, шляхом розуміння їх біологічних особливостей та використання як теоретичних, так і практичних методів;
ФК.18. Навички управління комплексними діями або проектами, відповідальність за прийняття рішень у конкретних виробничих умовах;
ФК.19. Вміти застосовувати фахові компетентності, щоб претендувати на первинні посади з агрономічних спеціальностей.
ФК1. Готовність до комунікації в усній та письмовій формах на державній мові України, а також іноземній мові в межах вирішення завдань професійної діяльності.
ФК2. Готовність керувати колективом у сфері особистої професійної діяльності з умінням толерантно сприймати соціальні, етнічні та культурні відмінності.
ФК3. Здатність розуміти сутність сучасних проблем агрономії, науково-технічну політику в межах виробництва екологічно-безпечної продукції рослинництва.
ФК4. Володіння методами оцінки стану агрофітоценозів та прийомами корегування технології виробництва сільськогосподарських культур з урахуванням ґрунтово-кліматичних умов зони.
ФК5. Володіння методами програмування врожаю польових культур з урахуванням різних рівнів агротехнологій.
ФК6. Уміння дати оцінку придатності земель для вирощування сільськогосподарських культур з урахуванням виробництва якісної продукції.
ФК7. Уміння використовувати результати наукових досліджень щодо забезпечення інтенсивних та інших технологій, враховуючи їх особливості та користуючись передовим досвідом їх впровадження, розробляти наукові основи технологій вирощування сільськогосподарських культур.
ФК8. Здатність обґрунтовувати завдання досліджень, обирати методи експериментальної роботи, інтерпретувати та представляти результати наукових експериментів, впроваджувати їх у виробництво.
ФК9. Здатність самостійно організовувати та проводити наукові дослідження з використанням загальноприйнятих методів і стандартів аналізу ґрунтових та рослинних зразків.
ФК10. Уміння розробити практичні рекомендації з використання результатів наукових досліджень.
ФК11. Уміння представити результати звітів, рефератів, публікацій та публічних обговорень.
ФК12. Проектно-технологічна діяльність:
– готовність застосовувати кваліфіковані методологічні підходи до моделювання сортів, систем захисту рослин, прийомів і технологій виробництва продукції рослинництва;
– здатність використовувати інноваційні процеси в агропромисловому комплексі при проектуванні та реалізації екологічно-безпечних, економічно-ефективних технологій виробництва продукції рослинництва та відтворення родючості ґрунтів різних агроландшафтів;
– здатність розробляти адаптивні системи землеробства для сільськогосподарських установ і господарств;
– здатність забезпечити екологічну безпечність агроландшафтів та економічну ефективність при вирощуванні сільськогосподарських культур
ФК13. Вміння проектувати і проводити пошукові та розвідувальні роботи.
ФК.1. Здатність показувати знання і розуміння основних теорій, методів, принципів, технологій і методик в галузі геодезії і землеустрою;
ФК.2. Здатність показувати базові знання із суміжних дисциплін – фізики, екології, математики, інформаційних технологій, права, економіки тощо),вміння використовувати їх теорії, принципи та технічні підходи;
ФК.3. Здатність використовувати знання з загальних інженерних наук у навчанні та професійній діяльності, вміння використовувати їх теорії, принципи та технічні підходи;
ФК.4. Здатність виконувати професійні обов’язкив галузі геодезії і землеустрою;
ФК.5. Здатність вибирати методи, засоби та обладнання з метою здійснення професійної діяльностів галузі геодезії і землеустрою;
ФК.6. Здатність проводити польові, дистанційні і камеральні дослідження в галузі геодезії та землеустрою;
ФК.7. Здатність вміти використовувати сучасне геодезичне, навігаційне, геоінформаційне та фотограмметричне програмне забезпечення та обладнання;
ФК.8. Здатність самостійно збирати, обробляти, моделювати та аналізуватигеопросторові дані у польових та камеральних умовах;
ФК.9. Здатність агрегувати польові, камеральні та дистанційні дані на теоретичній основі з метою синтезування нових знань у сфері геодезії та землеустрою;
ФК.10. Здатність розробляти проекти і програми, організовувати та планувати польові роботи, готувати технічні звіти та оформлювати результати польових, камеральних та дистанційних досліджень в геодезії та землеустрої;
ФК.11. Здатність вирішувати прикладні наукові та технічні завдання в галузі геодезії та землеустрою у відповідності до спеціалізацій.
Перелік навчальних дисциплін та обсяг у кредитах ECTS варіативної частини навчального плану з підготовки здобувачів вищої освіти
Навчальні дисципліни освітньо-наукової програми доктора філософії ОНС 201 – «Агрономія» третього рівня вищої освіти
Робочі програми
Робоча програма «Організація і методика проведення наукових досліджень»
Робоча програма «Прогноз і програмування врожаїв сільськогосподарських культур»
Робоча програма «Теоретичне обгрунтування систем землеробства»
Робоча програма «Екологічне проблеми сільськогосподарського виробництва»
Робоча програма «Сучасні методи біотехнології в рослинництві»
Робоча програма «Часткове ґрунтознавство»
Робоча програма «Оцінка якості ґрунтів»
Робоча програма «Адаптивне рослинництво»
Робоча програма «Світові технології в рослинництві»
Робоча програма «Філософія науки»
Робоча програма «Іноземна мова за професійним спрямуванням»
Робоча програма «Педагогіка вищої школи»
Робоча програма «Організація і проведення навчальних занять»
Робоча програма «Географічні інформаційні системи у землеробстві»
Робоча програма «Спеціальні інформаційні системи та технології»
Робоча програма «Сучасні інформаційні технології у науковій діяльності»
Робоча програма «Системний підхід використання методів математичного моделювання»
Робоча програма «Управління науковими проектами»
Робоча програма «Реєстрація прав інтелектуальної власності»
Робоча програма з педагогічної практики для здобувачів ступеня доктора філософії на третьому освітньо-науковому рівні денної форми навчання на 2019 – 2020 навчальний рік (спеціальності 051 «Економіка», 073 «Менеджмент», 201 «Агрономія», 204 «ТВППТ»)
Робоча програма з педагогічної (асистентської) практики (рівень вищої освіти – третій освітньо-науковий; спеціальність – 201 «Агрономія»; освітньо-наукова програма – Агрономія)
Робоча програма з педагогічної практики для здобувачів ступеня доктора філософії на третьому освітньо-науковому рівні денної форми навчання на 2019 – 2020 навчальний рік (галузь знань 20 «Аграрні науки та продовольство»; наукова спеціальність 201 «Агрономія»; кваліфікація – доктор філософії)
Силабуси навчальних дисциплін
Силабус навчальної дисципліни «Адаптивне рослинництво»
Силабус навчальної дисципліни «Світові технології в рослинництві»
Силабус навчальної дисципліни «Сучасні методи біотехнології в рослинництві»
Силабус навчальної дисципліни «Екологічні проблеми сільськогосподарського виробництва»
Силабус навчальної дисципліни «Організація і методика проведення наукових досліджень»
Силабус навчальної дисципліни «Оцінка якості ґрунтів»
Силабус навчальної дисципліни «Прогноз і програмування врожаїв сільськогосподарських культур»
Силабус навчальної дисципліни «Теоретичне обгрунтування систем землеробства»
Силабус навчальної дисципліни «Часткове ґрунтознавство»
Силабус навчальної дисципліни «Географічні інформаційні системи у землеробстві»
Силабус навчальної дисципліни «Спеціальні інформаційні системи та технології»
Силабус навчальної дисципліни «Сучасні інформаційні технології у науковій діяльності»
Силабус навчальної дисципліни «Іноземна мова за професійним спрямуванням»
Силабус навчальної дисципліни «Системний підхід використання методів математичного моделювання»
Силабус навчальної дисципліни «Управління науковими проектами»
Інформація для здобувачів вищої освіти
Розклад проведення лекційних та практичних занять науковцями, підприємцями та фахівцями з виробництва
Графіки проведення лекційних та практичних занять науковцями, підприємцями та фахівцями з виробництва на кафедрі факультету агротехнологій у І семестрі 2020-2021 н.р
Графік виїзних занять в умовах виробництва філій кафедр факультету агротехнологій у І семестрі 2020-2021 н.р
Сьогодні факультет перейшов на новий, більш ефективний метод викладання та контролю якості знань студентів. Це Європейська кредитно-трансферна та рейтингова система оцінки їх знань. Студенти з високим рейтингом мають переважне право на призначення іменних стипендій, перехід до навчання за індивідуальними планами, виїзд на стажування за кордон, направлення до магістратури та аспірантури.
Академічна доброчесність
НПП:
Здобувачі вищої освіти:
Рейтингове оцінювання здобувачів вищої освіти
Кафедри
Кафедра рослинництва та садово-паркового господарства
завідувач кафедри
доцент, кандидат сільськогосподарських наук
Коваленко Олег Анатолійович
Кафедра землеробства, геодезії та землеустрою
завідувач кафедри
професор, доктор сільськогосподарських наук.
Гамаюнова Валентина Василівна
Кафедра виноградарства та плодоовочівництва
завідувач кафедри
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Нікончук Наталія Володимирівна
Кафедра ґрунтознавства та агрохімії
завідувач кафедри
професор, доктор сільськогосподарських наук
Чорний Сергій Григорович
За роки свого існування на факультеті агротехнологій підготовлено для південних областей України більше тисячі висококваліфікованих спеціалістів з агрономії. Підготовка агрономів здійснюється за денною та заочною формами навчання. На денному відділенні щорічно навчається 580, на заочному – 285 студентів, переважно сільська молодь, випускники коледжів, більшість з яких працюють в агропромисловому комплексі.
На факультеті агротехнологій створено 4 кафедри, де працює 33 викладача, з яких: 6 докторів наук, 17 доцентів, 5 старших викладачів та 5 асистентів.
Під час відкриття 2 туру Всеукраїнської студентської олімпіади з Біології. Зліва направо: доценти Панфілова А.В, Качанова Т.В., Коваленко О.А.
Науково-дослідна робота на факультеті
Студенти факультету, які проявили здібності до науково-дослідницької роботи, мають змогу продовжити навчання в аспірантурі зі спеціальності 201 Агрономія. Наукове керівництво здійснюють д-ри с.-г. наук, професори факультету В. В. Гамаюнова, С. Г. Чорний, М. І. Федорчук, Л. К. Антипова, канд. с.-г. наук, доцент О. А. Коваленко
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 04.04.2018 р. № 326 у Миколаївському національному аграрному університеті функціонує спеціалізована вчена рада К 38.806.03 з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.01.09 «Рослинництво».
За період існування факультету викладачами захищено 5 докторських та 30 кандидатських дисертацій; 5 викладачів і 12 аспірантів працюють над докторськими і кандидатськими дисертаціями.
За результатами досліджень викладачами факультету видано 18 монографій та навчальних посібників, опубліковано понад 2500 наукових статей, одержано більше 50 авторських свідоцтв та патентів на винаходи і корисні моделі.
Науково-дослідна робота на факультеті розглядається як важливий елемент навчального процесу, що дає змогу розробити нові та удосконалити існуючі технології вирощування, переробки та зберігання продукції рослинництва.
На факультеті агротехнологій до наукової роботи залучають студентів, які проводять дослідження на базах філій кафедр; зокрема в навчально-науково-практичному центрі МНАУ, Інституті зрошуваного землеробства НААНУ, тощо. Результати наукових досліджень студенти доповідають на науково-практичних конференціях, публікують у різних виданнях.
Щороку на факультеті проходить І етап Всеукраїнської олімпіади з різних дисциплін, переможці яких беруть участь у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад і конференцій, посідаючи призові місця. Згідно з наказами Міністерства освіти і науки України Миколаївський НАУ (факультет агротехнологій) визначено базовим ВНЗ з проведення ІІ-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Біологія» секція «Біологія рослин» та спеціальності «Агрономія» серед аграрних ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації.
Студенти факультету агротехнологій щороку беруть активну участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та ІІ етапах Всеукраїнської студентської олімпіади, де займають призові місця.
Пам’ятне фото учасників 2 туру Всеукраїнської студентської олімпіади з Біології
Науково-педагогічні працівники факультету щороку беруть участь в Обласному конкурсі молодих вчених. Зокрема, за останні роки ряд молодих дослідників факультету (Панфілова А. В., Туз М. С., Абрамов Д. А. та ін.) отримали дипломи І ступеня у номінації «Сільськогосподарські науки» та «Природничі науки».
Щороку на базі факультету агротехнологій проводяться науково-практичні конференції, семінари, тренінги, круглі столи, тощо, з проблем степового землеробства, геодезії та землеустрою, рослинництва, зміни кліматичних умов та ін.
Факультет агротехнологій має відповідну матеріально-технічну базу для підготовки фахівців вищої кваліфікації, створено спеціалізовані лабораторії з фізичних та агрохімічних досліджень ґрунту, з якості продукції рослинництва і плодоовочівництва, лабораторія обробітку ґрунту та сівозмін, колекційний розсадник.
Під час проведення лабораторної роботи з дисципліни «Фізіологія рослин», проводить старший викладач Рожок О.Ф.
Договори про участь учасників освітнього процесу в програмі академічної мобільності
Договори про наукову, науково-технічну та інноваційну діяльність, творчу співпрацю
Міжнародна співпраця
Міжнародна співпраця з питань передових технологій сільськогосподарського виробництва та науково-дослідної роботи проводиться з Інститутом ІНТА (Аргентина), Вармінсько-Мазурським університетом (Польща), Гродненським державним аграрним університетом (Білорусь), Інститутом генетики, фізіології та захисту рослин (Молдова), Цзелінським аграрним університетом (КРН), Гентським університом (Бельгія), Інститутом Гумбольта (Берлін, Німеччина), Бельцький державний університет імені Алеку Руссо (Молдова), Кишинівський державний аграрний університет (Молдова).
Перед студентами з лекціями систематично виступають відомі вчені вищезазначених установ, керівники передових господарств.
На факультеті агротехнологій працює науково-методична комісія у складі: Манушкіна Т.М., канд. с.-г. наук, доцент кафедри землеробства, геодезії та землеустрою – голова; Антипова Л. К., д-р с.-г. наук, професор кафедри рослинництва та садово-паркового господарства – заступник голови; Корхова М. М., канд. с-г. наук, доцент кафедри рослинництва та садово-паркового господарства – секретар; Гамаюнова В. В.– д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою; Коваленко О. А.– канд. с.-г. наук, доцент, завідувач кафедри рослинництва та садово-паркового господарства.
Головними напрямами діяльності науково-методичної комісії факультету є реалізація політики університету у сфері забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти; узагальнення передового досвіду організації науково-методичної роботи та розроблення рекомендацій щодо його поширення та імплементації в освітній простір факультету; науково-методичне супроводження освітнього процесу відповідно до сучасних вимог до професійної підготовки фахівців усіх рівнів вищої освіти, наукової та навчально-методичної літератури, дидактичних засобів та програмних продуктів; впровадження інноваційних методів навчання; сприяння у підготовці навчально-методичної літератури науково-педагогічними працівниками, розгляд і надання рекомендацій до публікації навчально-методичних та наукових праць; удосконалення організаційного, методичного та наукового забезпечення освітньої діяльності.
Факультет агротехнологій має відповідну матеріально-технічну базу для підготовки фахівців вищої кваліфікації, створено спеціалізовані лабораторії з фізичних та агрохімічних досліджень ґрунту, з якості продукції рослинництва і плодоовочівництва, лабораторія обробітку ґрунту та сівозмін, колекційний розсадник.
Екскурсія на демо-ділянки міжнародної компанії «Bayer», Миколаївська область
Практичного досвіду студенти набувають у філіях випускаючих кафедр – найкращих господарствах і підприємствах Миколаївської області, серед яких: ПАТ «Радсад», ТОВ «Миколаївзеленгосп», ТОВ СП «Нібулон», ФГ «Владам», ТОВ «Золотий колос» та ін. Під час навчання студенти факультету отримують робітничі професії квітникаря, озеленювача, плодоовочівника.
На філіях кафедр та інших провідних сільськогосподарських підприємствах області студенти проходять навчальні, технологічні та навчально-науково-дослідні (професійні) практики. З метою підвищення професійного рівня найкращі студенти (щороку близько 70 чоловік) факультету агротехнологій проходять стажування в аграрних підприємствах Франції, Англії, Ірландії, Швейцарії, США, Данії.
Структурним підрозділом університету функціонує «Дослідне поле», яке створене з метою забезпечення практичного навчання та науково-дослідницької роботи студентів, проведення пошукових і прикладних досліджень аспірантами, докторантами та науково-педагогічними працівниками. Робота «Дослідного поля» підпорядкована факультету агротехнологій.
Факультет агротехнологій підтримує творчі наукові зв’язки з іншими ЗВО та провідними науково-дослідними установами НААНУ: Національним центром насіннєзнавства та сортовивчення – Селекційно-генетичним інститутом, Інститутом зрошуваного землеробства, Національним ботанічним садом ім. М.М. Гришка, Національним дендропарком «Софіївка» та ін.
Студенти факультету беруть активну участь у художній самодіяльності університету, а також у фестивалях, які проводяться традиційно: «Софіївські зорі», «Золотий колос», «Презентації талантів першокурсників», у заходах до відзначення дати з дня народження Т. Г. Шевченка. До Дня Збройних сил України беруть участь у святкових концертах для військовослужбовців 1-го окремого батальйону морської піхоти та 79 десантно-штурмової бригади.
Здобувачі вищої освіти та викладачі факультету постійно беруть участь у волонтерському русі з допомоги військовим, людям похилого віку та дітям-сиротам. Так, були проведені акції зі збору коштів для закупки медикаментів та полівітамінів для військовослужбовців, на допомогу інвалідам Заводського району, учням Привільнянської школи-інтернату тощо.
Народний хор «Калина», КВК, брейн-ринги, клуби за інтересами, спортивні секції розвивають творчі здібності, інтелект, силу майбутніх аграріїв.
Належна увага приділяється фізичній підготовці і здоров’ю студентів, які займаються в 9 спортивних секціях (з футболу, волейболу, баскетболу, гирьового спорту, настільного тенісу, легкої атлетики, армреслінгу, загальної фізичної підготовки). Футбольна команда факультету займає призові місця серед команд університету. Кращі студенти – спортсмени факультету беруть участь у Всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях.
Щороку студенти факультету – активні учасники зльотів іменних стипендіатів і відмінників навчання.
Студенти мешкають у гуртожитку, що відповідає сучасним вимогам, і де створено всі умови для комфортного проживання, навчання та відпочинку.
Відповідно до рішення вченої ради факультету агротехнологій від 30 серпня 2017 року протокол № 1 на факультеті агротехнологій створено Раду роботодавців, до складу якої ввійшли керівники провідних науково-дослідних установ та сільськогосподарських підприємств Півдня України.
Основною метою співпраці факультету агротехнологій із роботодавцями є координація діяльності здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників та керівництва факультету, а також зацікавлених сторін щодо удосконалення та покращення якості підготовки майбутніх фахівців, забезпечення якості освітньої діяльності.
Склад ради роботодавців факультету агротехнологій
ГОЛОВА РАДИ РОБОТОДАВЦІВ:
Карпенко Микола Дмитрович – заступник директора навчально-науково-практичного центру Миколаївського національного аграрного університету.
ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ РАДИ РОБОТОДАВЦІВ:
Іванова Надія Валеріївна – директор ТОВ «Золотий колос» м. Миколаїв.
СЕКРЕТАР РАДИ РОБОТОДАВЦІВ:
Дробітько Антоніна Вікторівна – декан факультету агротехнологій Миколаївського національного агарного університету.
ЧЛЕНИ РАДИ РОБОТОДАВЦІВ:
Вожегова Раїса Анатоліївна – директор Інституту зрошуваного землеробства НААН України;
Кормишкін Юрій Анатолійович – керівник ТОВ «СП «Південна аграрно-експортна компанія»;
Дудченко Володимир Вікторович – директор Інституту рису НААН України;
Дворецький Володимир Францович – ПП «Дворецький В.Ф.» Жовтневого району Миколаївської області;
Дробітько Вадим Миколайович – директор ФГ «Аркадія» Братського району Миколаївської області;
Федюк Віктор Іванович – голова СФГ «Аякс» Веселинівського району Миколаївської області;
Заводськов Михайло Юрійович – голова ТОВ НВО «Нові Технології» м. Миколаїв;
Хомут Володимир Петрович – директор ФГ «Агролайф» Жовтневого району, Миколаївської області.
Витяг з протоколу № 1 засіданні вченої ради факультету агротежнологій від ЗО серпня 2017 року
Протокол № 1 від 18 вересня 2017 року засідання ради роботодавців факультету агротехнологій Миколаївського національного аграрного університету
Протокол № 2 засідання ради роботодавців факультету агротехнологій Миколаївського національного аграрного університету
Протокол № З засідання ради роботодавців факультету агротехнологій Миколаївського національного аграрного університету
Протокол № 4 засідання ради роботодавців факультету агротехнологій Миколаївського національного аграрного університету
Протокол № 5 засідання ради роботодавців факультету агротехнологій Миколаївського національного аграрного університету
Протокол № 6 засідання ради роботодавців факультету агротехнологій Миколаївського національного аграрного університету
Відповідно до рішення вченої ради факультету агротехнологій від 19 березня 2018 року протокол № 8 та відповідно до Положення про асоціацію випускників Миколаївського національного аграрного університету створено асоціацію випускників факультету агротехнологій.
Основною метою «Асоціації» є об’єднання здобувачів вищої освіти, випускників, науково-педагогічних працівників та педагогічних працівників факультету агротехнологій для забезпечення наступності поколінь Миколаївського національного аграрного університету.
Склад Асоціації випускників факультету агротехнологій
Голова Асоціації: Дробітько Антоніна Вікторівна – декан факультету агротехнологій, кандидат сільськогосподарських наук, доцент;